Wycieczki naukowe

Pokazy chemiczne na UJ-Wydziale Chemii oraz zwiedzanie Muzeum Farmacji – klasy 2d i 3dP – 24 marca 2022r.

10 listopada 2021 r. klasa 3 biol-chem pozdrawia z wycieczki do Żywca. Czasem nie trzeba szukać daleko, żeby zobaczyć i dowiedzieć się czegoś ciekawego.

19 października 2021 r.  klasa 3 cg była na wycieczce w Krakowie co prawda pogoda nas nie rozpieszczała, ale zwiedziliśmy kopiec Kościuszki i tamtejsze muzeum, następnie odwiedziliśmy Wawel, sprawdziliśmy czy dzwon Zygmunta nadal wisi na wieży katedry. Myślę ,że było warto.

27 października 2018 r. uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli
w wycieczce naukowej z chemii w Krakowie. Warsztaty z formowania i malowania szkła, odbyły się w Hucie Szkła i Ceramiki. Nasi uczniowie obserwowali proces produkcji szkła oraz zwiedzili Muzeum Szkła i Ceramiki. Na Wydziale Chemii UJ uczestniczyli  w pokazach kriogenicznych.

Klasa 2d w dniu 4 grudnia była na wycieczce naukowej z biologii w Katowicach na Wydziale Biologii UŚ. Uczniowie poznali pracę mikroskopu elektronowego |
i skaningowego, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z mikroskopami oraz byli na wykładzie naukowym z biologii o zanieczyszczeniach środowiska i szczycie klimatycznym.