2 miejsce dla ASNYKA w Bielsko-Bialskiej Lidze Debat Oksfordzkich.

W dniu 12kwietnia drużyna Asnyka odniosła ogromny sukces zajmując 2 miejsce w Bielsko-Bialskiej Lidze Debat Oksfordzkich. Debata finałowa z drużyną Kopernika była bardzo wyrównana 😀
 
Skład drużyny Asnyka:

Hanna Garstka -kl. 2f

Daria Krupa – kl.2f

Natalia Pękala – kl. 2a

Agata Komendera – kl. 3d

Przygotowanie merytoryczne – mgr Aleksandra Szyra

Jesteście fantastyczne, dziewczyny ❤️

,,Udział młodego człowieka w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczo-kulturalnej”

W czwartek 29.02.2024 r. uczniowie klasy 4c Karolina Kuch, Maria Jankowska, Filip Jordanek, Szymon Łuczak uczestniczyli w III etapie konkursu organizowanego przez Uniwersytet Bielsko – Bialski ,,Udział młodego człowieka w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczo-kulturalnej”. Konkurs ten obejmuje 3 rundy quizów wiedzy na temat wiedzy o UE, jej historii i struktury organizacyjnej, programu ERASMUS oraz swobody wspólnego rynku pracy UE. 

Spotkanie z dziennikarzem

W dniu 23 lutego klasę 1 g o profilu dziennikarsko-prawniczym odwiedził Pan Jacek Kachel – doświadczony dziennikarz obecnie związany z mediami samorządu bielskiego, który ma w dorobku współpracę z wieloma prasowymi redakcjami. Pan Jacek Kachel opowiadał między innymi o plusach i minusach dziennikarskiej profesji oraz o ciekawych doświadczeniach zawodowych, jakie były jego udziałem. Uczniom klasy 1 g szczególnie podobały się jego wspomnienia dotyczące wywiadów przeprowadzonych ze znanymi politykami, w tym z kilkoma prezydentami RP.