Koszykówka

W dniu 14.05 odbyły się międzyszkolne zawody z koszykówki 3×3. Nasza męska drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze i po emocjonujących meczach, wywalczyła brązowy medal. To już trzeci medal z koszykówki dla naszej szkoły w tym roku.
 
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
 
Skład: Szymon Prochownik, Karol Wolanin, Maciej Długosz, Tomasz Szajewski

Pierwszy etap rozgrywek licealiady

W dniu 26 stycznia nasza męska drużyna piłki ręcznej rozegrała dziś pierwszy etap rozgrywek licealiady. W grupie odniosła dwa pewne zwycięstwa z Bielską Szkołą Przemysłową, oraz V LO zapewniając sobie awans i udział w dalszych etapach rozgrywek.
Naszym uczniom gratulujemy sukcesu i dziękujemy rywalom za sportową rywalizację!
Asnyk – BSP 12:6
Asnyk – V LO 17:5
Skład: Karol Wolanin, Michał Przygoda, Bartosz Opak, Michał Ziemiański, Franciszek Konieczny, Michał Kulpa, Simon Lochmann, Maciej Długosz, Samuel Michalik, Jakub Nikiel, Jan Tarnawa, Marcel Hozumbek.
Nauczyciel: Maciej Wojdyła

Turniej koszykówki 3×3

17 grudnia  odbył się Pierwszy Mikołajkowy Turniej koszykówki 3×3 o Puchar Dyrektora II LO im. Adama Asnyka, organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego – Macieja Wojdyłę i Przemysława Ślizaka oraz Dyrekcję szkoły. Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów składających się z uczniów naszej szkoły, łącznie udział wzięło ponad 27 zawodników!
I miejsce : Bartosz Opak, Paweł Styrkosz, Simon Lochmann
II miejsce: Leonard Głażewski, Szymon Prochownik, Grzegorz Pysz.
III miejsce: Maciej Długosz, Nikodem Gruszczyński, Mateusz Klimiuk.
MVP: Paweł Styrkosz
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz sportową rywalizację na boisku. Bardzo cieszy tak duża liczba uczniów chętnych do brania udziału w dodatkowych inicjatywach mających na celu krzewienie kultury fizycznej i aktywnego trybu życia.