Za kulisami Stadionu Miejskiego

Uczniowie klasy 1 g o profilu dziennikarsko-prawniczym odwiedzili Stadion Miejski w Bielsku-Białej, na którym swoje mecze rozgrywa 1-ligowa drużyna TS Podbeskidzie. Celem wizyty było poznanie realiów dziennikarskiej pracy podczas meczu piłkarskiego oraz zapoznanie się z zakresem obowiązków rzecznika prasowego klubu sportowego.

Przewodnikiem tej niecodziennej wycieczki po Stadionie Miejskim był pan  Marcin Zarębski, obecnie dyrektor do spraw marketingu TS Podbeskidzie, a w przeszłości wieloletni rzecznik prasowy tego klubu. Uczniowie „Asnyka” odwiedzili miejsca niedostępne dla kibiców futbolu, takie jak płyta boiska, sektor dla dziennikarzy, loża VIP, loża prezydencka czy szatnia piłkarzy. A w sali konferencyjnej, gdzie po meczach odbywają się konferencje prasowe z udziałem trenerów obu drużyn, wysłuchali ciekawego wykładu pana Marcina Zarębskiego na temat pracy służb prasowych klubu piłkarskiego.

Galeria zdjęć z tej wizyty zamieszczona na stronie internetowej TS Podbeskidzie dostępna jest tutaj (https://tspodbeskidzie.pl/wydarzenia/zwiedzanie-stadionu-ii-lo-im-adama-asnyka-w-bielsku-bialej-20112023)

BODY WORLDS

W dniu 24.10  na wycieczkę naukową BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE wybrały się klasy 1a,2g, 3b i 3d.
Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdą się na wystawie, a jest ich ponad 160 są prawdziwe.
Kolejne klasy 2d i 4d o profilu biologiczno-chemicznym odwiedziły wystawę Human Body.