Zajęcia z ratownictwa

Rok szkolny 2023- 2024 >>zobacz>>

20 maja 2023r. drużyna w składzie: Kuba Kowalówka, Emilka Adamska, Magda Kwiatkowska, Zosia Borowiec, Kinga Biernat, reprezentująca naszą szkołę jak i Bielskie PCK zdobyła 2 miejsce w zawodach okręgowych z pierwszej pomocy organizowanych przez PCK Zabrze.

W dniu 27.04.2023r. klasy 2c i 3c brały udział w pokazach ratownictwa medycznego z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W XXVIII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

22.04.2023 r. II LO im. Adam Asnyka zajęło pierwsze miejsce w etapie rejonowym i awansowało do etapu okręgowego.
Zespół w składzie:
Jakub Kowalówka, Emilia Adamska, Magdalena Kwiatkowska, Magdalena Maindok, Zofia Borowiec, Karolina Kubica, Maciej Borowiec
Gratulujemy !

W dniu 23 marca uczniowie klasy 4cP brała udział w pokazach ratownictwa medycznego oraz pielęgniarstwa prowadzanych przez studentów ATH.

Marcin Szczurek – Naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPRW dniu 23 lutego uczniowie klasy 3c i 4c uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez pana Marcina Szczurka – Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR, omawiano temat bezpieczeństwa w górach.

W dniu 14.02 klasa 3c i 4c uczestniczyła w zajęciach z bezpieczeństwa prowadzących przez przedstawicieli Straży Granicznej.

 

W dniu 16 grudnia uczniowie klasy 3c brali udział w zajęciach organizowanych przez Pana Pawła Teloka z Jednostki Strzeleckiej 3028 ZS „Strzelec” pt. „Pierwsza Pomoc – opatrunki”

ROK SZKOLNY 2022/2023

W dniu 19.10.2022r. uczniowie  klasy 1c uczestniczyli w  zajęcia prowadzonych przez panią ratownik medyczną  Monikę Młyńską (Jurewicz Team)  oraz pana Piotra Dylaka – OSP Stare Bielsko (Sirio). Młodzież ćwiczyła RKO u dorosłych, dzieci i niemowląt oraz  obsługę AED.

W dniu 4.10.2022 klasa 3c oraz 4b uczestniczyła  w zajęciach strzeleckich prowadzonych przez p. Pawła Teloka, który zapoznał uczniów z funkcjonowaniem i organizacją Związku Strzeleckiego, a także obsługą i procedurami używania broni palnej.

W dniu 11.10.2022 r. uczniowie klasy 3c uczestniczyli w ramach zajęć z bezpieczeństwa  prowadzonych przez pana Dominika Szczotkę z OSP Leszczyny. Uczniowie zapoznali się z  Krajowym Systemem Ratowniczo Gaśniczym.

Zajęcia praktyczne:

W dniu 8 listopada 2022r . na lekcji z bezpieczeństwa klasa 4c gościła Pana Komendanta ze Straży Miejskiej w Bielsku- Białej. Poruszone zostały ważne tematy takie jak: bezpieczeństwo, a zagrożenia środowiska oraz działania straży miejskiej dotyczące jego ochrony.

W dniu  9.11.2022 r. klasa 1 c miała zajęcia z Panem Sebastianem Kuflem ze Straży Miejskiej nt.” Bezpieczeństwo, a zagrożenia środowiska”.

W dniu  15 listopada 2022 r. klasa 4cp brała udział w zajęciach zorganizowanych przez Wojska Obrony Terytorialnej naszego kraju. Uczniowie rozmawiali z wykładowcami na temat działań obrony kraju oraz mieli okazję zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem ratunkowym.

W dniu 6 grudnia odbył się wykład z funkcjonariuszem Policji nt. terroryzmu.

W dniu 16 grudnia uczniowie klasy 3c brali udział w zajęciach organizowanych przez Pana Pawła Teloka z Jednostki Strzeleckiej 3028 ZS „Strzelec” pt. „Pierwsza Pomoc – opatrunki”

ROK SZKOLNY 2021/2022

W dniu  13.12.2021 odbyło się spotkanie  z przedstawicielem zarządzania kryzysowego w Bielsku Białej. 

7.03.2022r. Uczennice klasy 2c w ramach wolontariatu brały udział w wyjściu do kina z Ukraińskimi dziećmi w ramach opieki nad najmłodszymi.

W dniu 28 lutego 2022, klasa 1C odbyła spotkanie z Strażą Miejską. Tematyka Zagrożenia ekologiczne.

10.03.2022r. Klasa 2c brała udział w zajęciach organizowanych przez Straż Miejską w Bielsku-Białej

Zajęcia praktyczne z RKO u dorosłego i niemowlęcia, pozycji bocznej bezpiecznej oraz badania urazowego.

1.12.2021 Uczniowie klasy 2c odebrali nagrodę wyróżnienia za udział w konkursie wojewódzkim “Lider Dobroczynności VII”.

 

W listopadzie rozpoczęliśmy serię spotkań ze Strażą Graniczną w Bielsku-Białej dla klas ratowniczych pod hasłem ,, Murem za Polskim Mundurem’, które odbywały się w II LO od poniedziałku do czwartku.

W dniu 18.11.2021r. na zajęciach bezpieczeństwa uczniowie klasy 2c gościli studentów ratownictwa z ATH.

4.11.2021r. udział w akcji edukacyjno-upowszechniającej pod nazwą „Bezpieczna Niepodległa” zorganizowanej przez Komendę Uzupełnień w Bielsku-Białej wraz z Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegaturą w Bielsku-Białej.

Nasze Liceum reprezentowała klasa 3cG pod opieką Robert Michalskiego

 

W naszej Szkole na lekcjach edb/ratownictwa medycznego kształcimy się z zakresu pierwszej pomocy. Wykonujemy wstępne badanie urazowe (tzw. urazówkę), pozycje boczną bezpieczną, RKO, bandażowanie itp. Te czynności, będą nam potrzebne w przyszłości do ratowania zdrowia bądź życia innych.

 

Uczestniczymy również w zorganizowanych spotkaniach/ pokazach straży pożarnej, straży miejskiej, policji oraz na ATH. Uczymy się, jak postępować w pomocy w różnych wypadkach.  W galerii  przedstawiamy zdjęcia z naszych ćwiczeń.

W dniu 7.10.2021r. klasa 2c  wzięła udział w zajęciach – pokazach zorganizowanych przez  Ochotniczą Straż Pożarną – Leszczyny w Bielsku – Białej. 

Lekcja edukacji dla bezpieczeństwa klasa 1C-  praktyczne z bandażowania.