Uczniowie Asnyka pytają

W tym roku zaczynamy nową inicjatywę pt: „Uczniowie Asnyka pytają”. Są to spotkania z ciekawymi i wyjątkowymi gośćmi, które są dla nas ogromną inspiracją. 

W dniu 4 marca zaczęliśmy od wykładu dr Wojciecha Dutki, który opowiedział o jednej z najbardziej tajemniczych wypraw arktycznych, a dokładniej o wyprawie sir Franklina z 1845 roku.

Kolejne nasze spotkanie odbyliśmy on line- bo dzieliła nas z naszym gościem spora odległość. Mieliśmy okazję porozmawiać z Kordianem Moskałą, studentem biznesu i finansów o tym jak wygląda życie i studiowanie w Chinach. Było to bardzo ubogacające spotkanie.

5 marca nasze seminarium zaczęliśmy od referatów dotyczących motywu podróży w literaturze, interesujące wystąpienia przygotowała klasa 1a, pod kierunkiem pani prof. Aleksandry Wareliś. Wyjątkowe było wystąpienie Natalii Pucki i Wiktorii Kufel z klasy 3a,a także bardzo ciekawy film o literaturze romantycznej Oskara Kaniewskiego z klasy 2e.

Uczestnikiem naszego seminarium był Jakub Krajewski, pracownik bielskiego Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego, historyk, a po za tym absolwent Asnyka, który podzielił się swoim niesamowitym hobby jakim jest eksploracja jaskiń i kanionig.
Zdjęcia był niezwykłe z dreszczykiem ryzyka. Widoki z Dubaju wzbudzają tęsknotę za latem.
 
W tym dniu mieliśmy również okazję spotkać się z wyjątkowym małżeństwem- Anną Maśką i Krzysztofem Cieślawskim, którzy są nauczycielami Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych.
Opowiedzieli nam o swoich podróżach do Australii i Nowej Zelandii-pełnych pasji i przygód. Zobaczyliśmy mnóstwo niezwykłych fotografii, niektóre z nich nadal będzie można obejrzeć w holu szkoły.

6 marca mamy za sobą pasjonujące spotkanie z ks Jackiem Pędziwiatrem. Temat : Biblia -księga wędrówki. Było duchowo, podróżniczo i niezwykle ciekawie.