„Asnyk” na konferencji w UBB

Klasy 1a i 1g wzięły udział w konferencji zatytułowanej „Dziennikarstwo obywatelskie – teoria, praktyka, edukacja” organizowanej przez Uniwersytet Bielsko-Bialski. Nasi uczniowie wysłuchali wykładów poświęconych dziennikarstwu obywatelskiemu oraz ekosystemowi medialnemu i obejrzeli reportaże przygotowane przez licealistów i studentów na Festiwal Młodych Dziennikarzy Obywatelskich. Co ważne, oprócz otrzymania pakietu wiedzy dotyczącej dziennikarstwa obywatelskiego, można było także poczuć klimat studiów.

Centrum Wolontariatu w Bielsku-Białej -odpowiedź na realne potrzeby młodych!”

W dniu 15.11 uczniowie klasy 1f,2f i 2g uczestniczyli w projekcie „Centrum Wolontariatu w Bielsku-Białej -odpowiedź na realne potrzeby młodych!” realizowanym w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Centrum jest ideą powstałą przy ścisłej współpracy Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Osób Młodych, Młodzieżowej Rady Miasta pod Honorowym Patronatem Prezydenta  Miasta Jarosława Klimaszewskiego z Wydziałem Edukacji i Sportu oraz Fundacją Edukacji Pozaformalnej w Bielsku-Białej.

W ramach projektu młodzież zostanie objęta wsparciem szkoleniowym, kompetencji miękkich, z zakresu komunikacji, autoprezentacji, budowania relacji w grupie, zarządzaniem czasem oraz tworzeniem indywidualnego planu rozwojowego.

Udział w uroczystości SP nr 33

11 października delegacja młodzieży naszej szkoły wzięła udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej w Szkole Podstawowej nr 33 w Bielsku -Białej. Tablica poświęcona jest wyjątkowej postaci byłemu więźniowi Auschwitz, Tadeuszowi Pietrzykowskiemu ( numer 77). W uroczystości obecna była córka Tadeusza Pietrzykowskiego Pani Eleonora Szafran.