Menu
Rok szkolny 2017/2018
Sport w Asnyku
Rok szkolny-poprzednie lata
Pola Nadziei
Elektroniczny dziennik
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty
Erasmus + oraz wymiana
diagnozy edukacyjne


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.

 

W poniedziałek 3 września rozpoczęła się o godz. 9.00 uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012-2013. Pani Dyrektor serdecznie zwróciła się do młodzieży, nauczycieli i wychowawców po wakacyjnej przerwie. Powiedziała, że czeka nas wszystkich kolejny rok pracy, który zapewne uwieńczony zostanie wieloma sukcesami.

Uroczystość prowadzili uczniowie klasy 2d, rozpoczęli akademię od życzeń: "samych sukcesów kierujemy w szczególności do uczniów klas Maturalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów maturalnych. Oby Matura okazała się dla was prosta i przystępna.

Aby ten ostatni rok w naszej szkole był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą. Mamy nadzieję, że wszyscy rozpoczniecie wymarzone studia i będziecie mile wspominać lata spędzone w naszej szkole.
 
Nie zapominamy też o naszych pierwszakach! Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą, a nauka w niej niech będzie dla was owocna i przyjemna.

Mamy nadzieje, że pozostali uczniowie tez nie spoczną na laurach i będą brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i Olimpiadach rozsławiając imię naszej szkoły na terenie powiatu, województwa a nawet kraju".

Uczniowie przypomnieli nam jakim ważnym miesiącami sa sierpień i wrzesień, mocno w pamięci współczesnych pokoleń Polaków są trzy szczególnie ważne wydarzenia: rocznica "Cudu nad Wisłą" - czyli zwycięstwo Polaków w walce z nawałą bolszewicką 15 sierpnia 1920r, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 1944r. oraz 32 rocznica powstania niezależnego ruch związkowego Solidarność. Wszystkie trzy rocznice wiązały się w świadomości Polaków z wielkimi nadziejami i oczekiwaniami. Nie możemy również zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r.

Po wzruszającej akademii wszyscy uczniowie rozeszli się wraz z wychowawcami do klas, zapisać plan lekcji na następny dzień.

Wszystkim uczącym i uczącym się, życzymy powodzenia!!!

  

ASNYCZANKI – VICE-MISTRZYNIE  POLSKI 

W Finale Ogólnopolskim Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej

ZIELONA GÓRA – 19.09.2012

W dniu 19 września drużyna dziewcząt: (100 m) Woźniak Natalia, Pastuszka Magdalena, Szymanek Monika, (400m) Szewczyk Katarzyna ,Greń Aleksandra,Kurkiewicz Anna, (800m) Gałuszka Kinga, Jurczek Małgorzata, Skawska Roksana (w dal) Zawadzka Gabriela, Mrowiec Adrianna, Konior  Marta, (Kula(4kg) Korzeniowska Paulina, Koim Barbara ,(Kula(3kg Kubańda Magdalena, (4x100) Magdalena Pastuszka,Katarzyna Szewczyk,Aleksandra Greń, Natalia Woźniak, reprezentujące naszą szkołę w Finale Ogólnopolskim Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej zajęły II miejsce !!!. Patronatem imprezy było  Ministerstwo Sportu i Turystyki.Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, a  Organizatorem Szkolny Związek Sportowy ZIEMIA  LUBUSKA na zlecenie Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego.

Gratulujemy naszym koleżankom oraz Pani Joannie Justyniak !!!

>>więcej>>

Pod koniec września w naszej szkole obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Patrona. Jest to szczególny dzień również dla naszych pierwszoklasistów ponieważ po uroczystej akademii na aulii szkoły obchodzimy Otrzęsiny klas Pierwszych.

  

 

Pierwszą część , przygotowali uczniowie klasy 2c. Pod opieką pani mgr Piszcz oraz pani mgr Wilman, koledzy nasi przypomnieli biografię naszego patrona Adama Asnyka. recytowano wiersze, a zwłaszcza znany nam i najbardziej lubiany "Do młodych" oraz spiewano pieśni patriotyczne.

 

 

Drugą cześć, konkurs  na temat "co wiesz o naszej szkole" przygotowali uczniowie klasy 2a i 2c razem z pania mgr Tarnawą - Szwajkosz. Była to bardzo ciekawa i śmieszna zabawa, w której brali wszyscy uczniowie klas pierwszych oraz ich wychowawcy. Wedlug punkatcji wygrała klasa 1a i 1c. Gratulujemy i witamy w gronie Asnyczan!!!

Zdjęcia z imprezy znajdziesz tutaj i tutaj.

 

W dniu 28.09.2012 r. w naszej szkole odbył się kolejny Europejski Dzień Języków Obcych. Był on ściśle związany z programem Comenius. Nasi koledzy wyśmienicie zaprezentowali  informacje o sześciu państwach biorących również udział w tym projekcie. Były to Czechy, Tutrcja, Hiszpania, Bułgaria, Islandia oraz Niemcy. Więcej informacji znajdziesz tutaj

W Pałacu Prezydenckim odbyła się w poniedziałek (23.11.2012) Gala Przedsiębiorczości, będąca finałem „Dnia przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie zapoznają się z wymarzonym zawodem.  Nagrody laureatom IX edycji „Dnia przedsiębiorczości” wręczyli Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka i Doradca Prezydenta RP Tadeusz Mazowiecki. 
-„Dzień przedsiębiorczości” to taki dzień, w którym wy - młodzi, stykając się z ludźmi prowadzącymi przedsiębiorstwa, macie okazję do zastanowienia się nad własnymi wyborami życiowymi - powiedział Tadeusz Mazowiecki. - Życzę wam, abyście w tych życiowych wyborach umieli połączyć miłe z pożytecznym. Miłe, czyli własne zainteresowania, marzenia, z tym, co można uzyskać w wyborze zawodu, w wyborze pracy - zaznaczył były premier. Program „Dzień przedsiębiorczości” jest organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W IX edycji wzięło udział ponad 45 tys. uczniów z 686 szkół oraz blisko 19 tys. instytucji i firm. Podczas uroczystszej poniedziałkowej gali wyróżnieni zostali uczniowie, najaktywniejsze szkoły, firmy oraz instytucje.

 Program „Dzień przedsiębiorczości” objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Do pałacu prezydenckiego jako delegacja z naszej szkoły pojechali : opiekun dnia przedsiębiorczości Profesor Robert Michalski, pani dyrektor Barbara Drwal, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna- Maria Zwinka oraz przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Monika Białecka. Nasza szkoła została nagrodzona przez pana Bronisława Komorowskiego jako "Najaktywniejsza szkoła".
Mamy ogromną nadzieje że uda nam się to również w kolejnej edycji DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ JUŻ WIOSNĄ ! 

>>galeria>>

 W dniach 7 do 14 października 2012 r., razem z prof. Januszem Kapsem byliśmy na wyjeździe edukacyjnym do Katynia i Miednoje, zorganizowanym przez IPN. Wycieczka była nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie  - „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 72 lata po zbrodni. Konkurs polegał na stworzeniu karty z albumu wybranej ofiary katyńskiej. Moim bohaterem był Feliks Jachman – daleki krewny.

W ciągu 7 dni przejechaliśmy przeszło 4000 km zwiedzając wiele miejsc w Rosji i na Białorusi. Pierwszym przystankiem, po niespełna dwunastogodzinnej jeździe autokarem było uroczysko w Kuropatach na obrzeżach Mińska. Znajduje się tam wiele dołów oraz dziesiątki nieopisanych krzyży. Idąc wydeptaną ścieżką wzdłuż krzyży, grunt pod nogami jest tak miękki, że czuć obecność ludzkich szczątek pod nogami

 

Ponownie wsiedliśmy do autokaru i późnym wieczorem dotarliśmy do Smoleńska. Następnego dnia pojechaliśmy złożyć kwiaty i zapalić znicze na miejscu katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Obecnie teren gdzie rozbił się samolot jest ogrodzony. Później przejechaliśmy kilka kilometrów na stację Gniezdowo, gdzie przywożono polską inteligencję w wagonach zwierzęcych. Następnie podjechaliśmy do Katynia – jednego z najważniejszych miejsc wycieczki. Priorytetem było odszukanie tabliczki z wyrytym imieniem i nazwiskiem Feliksa. Później zajęliśmy się szukaniem swoich krewnych. Myślę, że byłem pierwszą osobą z rodziny, która odwiedziła Feliksa na obczyźnie. Na Cmentarzu Wojennym odbyła się także uroczysta Msza Święta.  Po zwiedzeniu cmentarza i odprawieniu Mszy Świętej zwiedzaliśmy Smoleńsk razem z Panią przewodnik. Kolejnym przystankiem był odległy o ponad 400 km Twer. Miejsce mordu tysięcy Polaków, których ciała były zakopywane w pobliskiej wsi - Miednoje. Twer okazał się bardzo dużym miastem – prawie pół miliona mieszkańców. Po drogach jeżdżą autobusy, trolejbusy, busy, samochody – oczywiście, a na dodatek tramwaje… W kolejny dzień mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do stolicy Rosji – Moskwy. Odległość z Tweru do Moskwy to ok. 150 km. Tą drogę pokonaliśmy w … 7 godzin! Korki na moskiewskich drogach to dramat i tragedia w jednym. Pierwsze kroki skierowaliśmy do restauracji J Po obiedzie zwiedzaliśmy Plac Czerwony. Przypadkiem trafiliśmy na demonstrację kilkunastu osób wznoszących antysystemowe hasła. W ciągu kilku minut zostali zabrani przez policję. Po niezaplanowanej atrakcji, ponownie wsiedliśmy do autokaru, aby powrócić do Tweru. Droga z Moskwy była jeszcze dłuższa… W następny dzień mieliśmy wrócić do Smoleńska, a po drodze zwiedzić Miednoje i Ostaszków. Niestety nie byliśmy w Ostaszkowie – drogi nie pozwoliły. Cmentarz Wojenny w Miednoje wywarł na wielu uczestnikach duże wrażenie. Nie sądzili, że jest on tak duży jak ten katyński. W ciągu godziny udało mi się wykonać zdjęcia wszystkich tabliczek z imionami i nazwiskami pomordowanych. Następnie, podobnie jak w Katyniu, odbyła się Msza Święta. Wieczorem dotarliśmy do Smoleńska. Następnego dnia powoli wracaliśmy już do Polski. Naszym ostatnim punktem wycieczki była stolica Białej Rusi – Mińsk. Miasto, a przynajmniej centrum miasta, zrobiło na mnie i nie tylko, duże wrażenie. W Mińsku mieliśmy przeszło 9 godzin czasu wolnego. Przejechaliśmy się pamiętającym jeszcze lata 70. metrem, ujrzeliśmy pomnik wiecznie żywego Lenina i całkiem zachodnie centrum handlowe. Kiedy wieczorem kierowaliśmy się ku parkingu na którym stał nasz autokar, miasto stało się jeszcze ładniejsze … Każdy budynek, każdy most, dosłownie wszystko było oświetlone. Co by nie mówić w Mińsku w ogóle nie czuć, że to wschód, że Białoruś.

Autokar dość sprawnie dojechał do granicy, 2 godzinna odprawa i wróciliśmy do naszego kraju wiślanego.   

12 stycznia 2013 r. o godzinie 20.00 w Restauracji "Pod Orłem" rozpoczął się wielki bal studniówkowy dla tegorocznych trzecich klas. Tradycyjnie bal rozpoczęła Pani Dyrektor. Zabawa była świetna i trawała do białego rana.

 W dniu 1 lutego w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej odbył się Noworoczny koncert  chóru "AVE SOL" pod batutą dyrygenta Leszka Pollaka. Pragniemy złożyć najszczersze,najcieplejsze z głębi serca płynące podziękowania za ten wspaniały koncert.

 

  

 W dniach 18 i 19 kwietnia w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte.  w pierwszym dniu imprezy ,zaprosiliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum na wykłady i zajęcia. Nasi goście, mogli obejrzeć film promujący naszą szkołę tutaj, który zrobili nasi koledzy Maksymilian Nowak, Bartłomiej Juszczyk, Oskar Lejawa oraz Karolina Bartkowska.

więcej zdjęć tutaj

W drugim dniu, na auli szkoły został zorganizowany festiwal All Music Festiwal, w którym wzieli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Imprezę zorganizowaliśmy razem z panem Wiesławem Markiem, dyrektorem Szkoły Muzycznej Yamacha w B-B.

Publiczność mogła posłuchać m.in. naszej uczennicy klasy 1a Magdaleny Sadlik, która zaśpiwała piosenkę "Stey" Rihianny oraz "Kolysankę" Sumptuastic.Na scenie pojawiły się Gabrysia Podosek, Aleksandra Nykiel. Z kolei Ola, z bielskiego Gimnazjum nr 9, zachwyciła mocnym głosem i wykonaniem "To, co mam" Anny Jantar. Na koniec, na scenie pojawił się zespół rockowy "Hynosize" z bielskiego Gimnazjum nr 16. Więcej przeczytacie tutaj.

Galeria zdjęć z imprezy tutaj

Również w tym dniu odbyło się uroczyste rozdanie nagród  na konkursy :

Fotograficzny "FOTKA 2013" - organizator mgr Marzena Śliwa

Jury: Agnieszka Tokarczyk (profesjonalne studio fotograficzne AFEKT) oraz Marcin Pasierbek (firma IBISAL)

Nagrodzeni uczniowie:

Sandra Gibas , Agnieszka Sprzączkowska, Anna Małodobra,  Nikola Galoch ,Tymoteusz Kasina, Karolina Bartkowska, D. Dudajek. 

Konkurs na plakat oraz prezentację multimedialną z okazji "Dnia Ziemi" - hasło wodzące "Elektoroodpady - proste zasady"- organizator mgr Beata Wróbel

Nagrodzeni uczniowie:

M. Ćwiertnia, M. Pobożny, M. Magiera, K.Kupka, K. Mizera, E. Pisowicz, N. Pucek, A. Darasz, M. Sadowska.

Dziękujemy sponsorom imprezy:

 Wielkie gratulacje!!!

Dla naszego ucznia i kolegi Alanowi z 2c oraz panu mgr Robertowi Michalskiemu !!!
Laureaci Garażu Biznesu:

I miejsce oraz nagrodę w wysokości 10.000zł ufundowaną przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną - TOMASZ RADZIEJEWSKI z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach pt.: I PLAY IT

II miejsce oraz nagrodę w postaci INDEKSU Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach (I rok studiów bezpłatnie) – ALAN JAKMAN z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej pt.: MA GENEALOGIE

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


III miejsce oraz nagrodę w postaci miesięcznego, darmowego udziału w Programie AIP (preinkubacja) – DORIAN BURCZYK z ZSP im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej nt. kompleksowej obsługi fanów snowboardu oraz przeznaczonej dla nich witryny internetowej.

Nagrodę specjalną w wysokości 1000zł, ufundowaną przez ING Bank Śląski – ADRIANNA ŚMIGŁA z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach pt.: SPECJAŁY U ADY.

więcej informacji tutaj