Zebrania z rodzicami

W dniu 12 grudnia 2018 r o godzinie 16:00 zapraszamy Państwa na koncert naszego ucznia klasy 3a, Damiana Wadasa, który odbędzie się w auli szkoły w ramach Asnykowskiego Salonu Kultury.

O godz. 17.00 natomiast odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego porządku:

kl. 1a – w sali nr 12                              kl. 2a  –  w sali nr 11

kl. 1b – w sali nr 17                              kl. 2b  –  w sali nr 13

kl. 1d – w sali nr 52                              kl. 2c  –  w sali nr  31

kl. 1e – w sali nr 22                              kl. 2d  –  w sali nr 60

kl.  2e – w sali nr 18

kl. 3a – w sali nr 16

kl. 3b – w sali nr 21

kl. 3c – w sali nr 30

kl 3d – w sali nr  62

*****************************************************************

kl. 3a G – w sali 24
kl. 3b G – w sali  26 o godz. 17.00,13 grudnia / czwartek/.

Mikołajkowa zbiórka puzzli i gier planszowych

Tradycyjnie o tej porze nasza szkoła wraz z Fundacją Dr Clown, zorganizowała mikołajkową zbiórkę zabawek  dla dzieci ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W tym roku zbieraliśmy puzzle, gry planszowe oraz książeczki. Udało nam się zebrać:

Gier edukacyjnych 10 szt.
Puzzli 23 szt.
Gier planszowych 10 szt
Książeczek 77 szt.
Maskotek 5 szt.

Zaangażowanym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy!

 

Obchody 100-lecia

W listopadzie  2018r. zorganizowany został konkurs wiedzy historycznej na temat jubileuszu odzyskania niepodległości. Uczestnikami były drużyny złożone z uczniów klas drugich. Konkurs przygotowali profesorowie – Janusz Kaps i Jacek Lisicki.

Uczniowie klas 3a i 3b Gimnazjum nr 2 na zajęciach technicznych wykonali  kotyliony dla zaproszonych gości.

Uczestnikami szkolnych obchodów 100 -lecia niepodległości byli zaproszeni goście –  radny Maksymilan Pryga,  przewodnicząca NSZZ Solidarność  Jadwiga Utecht-Nalbrzak , dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice i przedstawiciele wszystkich klas. Uroczystość składała się z części konkursowej i koncertu piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Michała Mańki

40 LAT TEMU NA ZŁOTYCH ŁANACH…

40 lat temu w dniach od 30 września do 1 października 1978r.  Kardynał Karol Wojtyła wizytował tworzącą się wspólnotę parafialną na robotniczym osiedlu Złote Łany w Bielsku – Białej. Wizytacja miała miejsce  w szczególnym dla Kościoła powszechnego czasie – zmarł papież Jan Paweł I. W działaniach kardynała Wojtyły nie było żadnego pośpiechu, zmianie uległ jedynie termin wizytacji – kardynał przybył dzień wcześniej niż zaplanowano i dzień wcześniej wyjechał. CZEKAŁO GO NOWE WYZWANIE! Jako papież Jan Paweł II wielokrotnie nawiązywał do swojej ostatniej wizytacji żartując, że przez Złote Łany spóźniłby się na konklawe.

W I niedzielę Adwentu, 2 grudnia o godz. 11.30 podczas uroczystej liturgii parafia św. Józefa podziękowała Bogu za tamten czas i wszystkie wydarzenia, które stały się udziałem ich wspólnoty przez minione 40 lat. Z tej okazji przybył na to miejsce i sprawował Najświętszą Ofiarę ks. kard. Stanisław Dziwisz – ówczesny kapelan Karola Wojtyły, późniejszy sekretarz papieża i świadek wszystkich wydarzeń związanych z biskupem, kardynałem i papieżem Janem Pawłem II. Podczas mszy św. obecni byli również księża pracujący w tym czasie w parafii, księża z sąsiednich parafii, władze samorządowe z prezydentem miasta. Niestety zabrakło pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła na Złotych Łanach ks. Józefa Szczypty, który odszedł do Pana trzy lata temu 27 lutego 2015r.

11 listopada

W dniu 11 listopada młodzież naszej szkoły wraz z panem prof. Robertem Michalskim wzięła udział w obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, a następnie przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych, organizacji kombatanckich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów.

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

W piątek 9 listopada uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka  w Bielsku-Białej wraz z katechetami ks. Marcinem Hałasem i Małgorzatą Klinot w związku z obchodzoną 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości udali się pod obelisk upamiętniający to wydarzenie. Obelisk w formie kamienia został odsłonięty i poświęcony przez biskupa Piotra Gregera w niedzielę 4 listopada w parafii św. Józefa na Złotych Łanach, na terenie której znajduje się szkoła. Młodzież złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz oddając hołd tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
Na zakończenie została odmówiona modlitwa za zmarłych.

>>więcej>>

Jubileusz

 W dniu 5 października odbył się Jubileusz 110-lecia „Asnyka”.Rozpoczęła go msza
w kościele pod wezwaniem św. Józefa na osiedlu Złote Łany. Główna część uroczystości, na którą przybyli przedstawiciele władz miasta, władz oświatowych, kurii bielsko-żywieckiej, związków zawodowych, bielskiego środowiska oświatowego oraz liczna i wielopokoleniowa „asnykowa” rodzina miała miejsce w Teatrze Polskim
w Bielsku-Białej. Była część oficjalna z przypomnieniem historii i dokonań szkoły oraz
z licznymi gratulacjami pod jej adresem oraz część artystyczna. Tę ostatnią stanowiło widowisko muzyczne pięknie okraszone tańcem oraz poezją Adama Asnyka w wykonaniu uczniów, absolwentów oraz nauczycieli „Asnyka”. Była to wędrówka przez polską historię od początku XX wieku do czasów współczesnych oparta na muzycznych szlagierach znanych filmów. A na koniec jubileuszu absolwenci II LO im. Adama Asnyka oraz jego dawni i obecnie nauczyciele spotkali się w szkolnym gmachu, gdzie między innymi można było zobaczyć wernisaż uczniowskich prac oraz wystawę poświęconą historii szkoły.

>>więcej>>

fragment tekstu Sławomira Horowskiego.