„Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski” – dzień piąty

Dziś odbył się ostatni z naszych konkursów w ramach programu „Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski”. Tym razem był to konkurs wiedzy „Pierwsze i jedyne w historii Polski” . W szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych i średnich.
Także dziś mieliśmy okazję gościć u siebie Panią Grażynę Staniszewską działaczkę opozycyjną w okresie PRL-u, posłankę i europosłankę, aktywistkę społeczną, która przekazała nam wielu mądrych i cennych rad. Było to arcyciekawe spotkanie.
Również dziś nastąpiło rozdanie nagród laureatom X edycji naszego konkursu. Dziękujemy serdecznie sponsorom, a byli to Rada Rodziców przy II Liceum im. A. Asnyka, Teatr Polski, Kino Helios, Instytut Pamięci Narodowej.

„Zwyczajne i niezwyczajne  Kobiety w historii Polski”. – dzień czwarty

W czwartym dniu konkursu mieliśmy zaszczyt gościć w naszych asnykowskich progach dwie wyjątkowe Panie, przewodniczącą Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Panią Dorotę Wiewiórę i rzeźbiarkę artystkę Lidię Sztwiertnię. Wspaniałe doświadczenie, padło wiele mądrych słów i rad ważnych dla naszej młodzieży.

Konkursu „Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski” – trzeci dzień

Spotkanie z Panią Kariną Chwastek-Kamieniorz – diakonem parafii Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Goleszowie.

8 marca jedną z zaproszonych Pań była Nelia Dudek, Ukrainka mieszkająca na stałe w Polsce, wyjątkowo wrażliwa osoba, organizująca pomoc w Ukrainie, artystka, prowadząca wraz z mężem sklep z antykami „Stary kredens”. Było to bardzo ważne dla nas spotkanie.