Projekt CARE eTwinnning  

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w projekcie CARE,poświęconym tematyce przemocy rówieśniczej oraz sposbom jej zapobiegania.Współpracowaliśmy ze szkołami z czterech krajów: Turcji, Słowacji, Rumunii oraz Włoch. 

Projekt obejmował VI modułów, w ramach których nasi uczniowie: 

  • współtworzyli międzynarodowe plakaty i przygotowali wordclouds, pracując w zespołach z uczniami ze szkół partnerskich 

  • stworzyli piosenkę o wspólnocie, podkreślającą znaczenie współpracy i wzajemnego wsparcia 

Projekt CARE      pozostawił trwały ślad w naszej świadomości i  pokazał, że wspólne działanie i otwarta rozmowa mogą realnie wpływać na budowanie bezpiecznej i wspierającej społeczności szkolnej. Dziękujemy naszym partnerom za zaangażowanie i za atmosferę, którą razem stworzyliśmy.

Krajowy koordynator projektu: Lidia Lankosz     

 

Pola Nadziei

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji programu Pola Nadziei – to wyjątkowy moment, który pozwolił podsumować wspólne działania oraz podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w niesienie pomocy i szerzenie idei wolontariatu.
Razem pokazaliśmy, że nawet najmniejszy gest może dać komuś nadzieję. 🌼❤️

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z Języka Hiszpańskiego „DESTINO ESPAÑA: TU POSTAL IDEAL”

W dniu 15.06.26 w naszym Liceum odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z Języka Hiszpańskiego „DESTINO ESPAÑA: TU POSTAL IDEAL”

Do pierwszego etapu, zgłoszono prace z następujących szkół: II LO B-B, LO Rej, V LO, VIII LO, LO Creative oraz I LO Kopernik z Żywca. Do drugiego etapu, komisja w składzie: B. Fijak-Ryczek i Ewa Potoczny wyłoniła dziesięć prac, oceniając pracę pod względem artystycznym, tematycznym oraz poprawności języka hiszpańskiego (przeszły prace z II LO, V LO, LO Rej, VIII LO oraz I LO Kopernik z Żywca), uczestnicy prezentowali swoje prace w wypowiedzi ustnej przed komisją.
W trakcie narady komisji, uczennice klasy 1c przedstawiły prezentację o Hiszpanii a następnie przeprowadziły quiz dla uczestników.  

Po naradzie komisji:

I i II miejsce zajęło V LO,

III i IV miejsce LO KOPERNIK z Żywca,

wyróżnienia: LO REJ, VIII LO,

uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

W drugim etapie II LO reprezentowała uczennica klasy 1d: Alicja Podlipny, swoją pracę wykonała inspirując się tańcem flamenco.