Drużyna z Asnyka zajęła I miejsce w III Mistrzostwach w Pierwszej Pomocy!!!

W czwartek 7 grudnia 2023r. odbyły się zawody zorganizowane przez Instytut Nauk o Zdrowiu MUP w Oświęcimiu we współpracy ze Szpitalem Powiatowym im. Maksymiliana w Oświęcimiu na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.
W Mistrzostwach rywalizowało aż 39 drużyn. Każda z nich składała się z trzyosobowego zespołu, który musiał wykazać się fachową wiedzą teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy podczas testu oraz zaprezentować duże umiejętności praktyczne, mierząc się z 15 scenkami tematycznymi.
Z naszej szkoły wzięły udział dwie drużyny: pierwsza w składzie Zofia Borowiec, Magdalena Kwiatkowska i Magdalena Maindok oraz druga w składzie Kinga Biernat, Maciej Borowiec i Karolina Kubica.
Ostatecznie zwyciężyły Zofia Borowiec, Magda Maindok i Magda Kwiatkowska. Dziewczyny również otrzymały nagrodę za najlepiej zgrany zespół. Zwycięska drużyna oprócz wielu nagród otrzymała indeksy na dowolny kierunek w Małopolskiej Uczelni Wyższej oraz voucher na szkolenie w centrum symulacji medycznej. Nasza druga drużyna zajęła wysokie VIII miejsce, co dla młodszych koleżanek i kolegi jest dużym sukcesem!
Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!!🏆👏😊
O zwycięskiej drużynie oraz o zawodach można już przeczytać w gazecie krakowskiej : https://gazetakrakowska.pl/w-m…/ga/c1-18144091/zd/72444619