Spływ Krutynią.
Archiwum kategorii: Wycieczki 2025-26
Wycieczka klasy 3g i 3a
W dniu 27 maja klasa 3g wzięła udział w Państwowym Muzeum Auschwitz -Birkenau wyjątkowym i wzruszającym spotkaniu ze świadkami historii, Panią Barbarą Doniecką i Panem Bogdanem Bartnikowskim.
A następnie …klasa 3g wzięła udział w warsztacie poświęconym propagandzie, który poprowadziła fantastycznie Pani Aleksandra Bielska z Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka. Było bardzo ciekawie i twórczo.

Tymczasem klasa humanistyczna 3a pod kierunkiem nauczycieli Pani Aleksandry Wareliś i Pana Janusza Kapsa zwiedziła teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau.
Udział uczniów kl. 3a w warsztatach pt: ” Fakty,a dezinformacja i propaganda”
W ostatni czwartek klasa 3a pod opieką nauczycieli Aleksandry Wareliś i Janusza Kapsa, wzięła udział w warsztatach pt: ” Fakty, a dezinformacja i propaganda” zorganizowanych w Oświęcimskim Instytucie Praw Człowieka. Były to bardzo ciekawe zajęcia, a przygotowała je dla nas Pani Aleksandra Bielska. Dziękujemy :}
W czasie naszej wycieczki odwiedziliśmy piwniczkę-muzeum Pana Mirosława Ganobisa- miłośnika historii Oświęcimia, pasjonata historii przez duże „P”. Usłyszeliśmy niesamowite historie wybranych zbiorów tego nietypowego muzeum.
A na końcu poznaliśmy oświęcimską synagogę, w której Pan Artur Szyndler opowiedział nam o tradycji i zwyczajach żydowskich.














