Wycieczka klasy 3f do Trójmiasta

Trzydniowy pobyt w Trójmieście klasy 3f był doskonałą lekcją historii, biologii i integracji. Rozpoczęliśmy od pełnego zadumy Westerplatte, by następnie w nowoczesnych murach Muzeum II Wojny Światowej zgłębiać tragiczne losy świata. Chwilą oddechu był relaks na plaży w Sopocie oraz Gdyńskie Akwarium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłą faunę morską. W Muzeum Narodowym w Gdańsku mogliśmy podziwiać wybitne malarstwo, rzeźbę gotycką, unikatowe gdańskie meble, ceramikę, szkło oraz wspaniałe złotnictwo i tkaniny od średniowiecza po XX wiek. Słynny „Sąd Ostateczny” Memlinga jest aktualnie w konserwacji, ale mogliśmy obejrzeć niezwykły film na temat tego dzieła. Spacery uliczkami Gdańska polecamy każdemu!

Zwiedzanie imponującego gmachu 

Klasa 3g zwiedziła imponujący wielkością i pamiętający XX-lecie międzywojenne, gmach Województwa i Sejmu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie między innymi zobaczyli wspaniały westybul, salę sejmową, salę marmurową czy windę paciorkową, która jeździ non-stop i nie ma drzwi! Była także okazja odwiedzić owiane tajemnicą pomieszczenie skarbu śląskiego oraz odbyć krótki spacer podziemnym tunelem ewakuacyjnym. Ponieważ przewodniczka opowiadała barwnie i ciekawie, była to naprawdę interesująca lekcja historii.

Wycieczka klasy 2a i 2c do Trójmiasta

🌊 Trzy dni (26-27-28 maja) pełne atrakcji, pięknych widoków i nadmorskiego klimatu!
Klasy 2a i 2c podczas wycieczki do Trójmiasta zwiedziły Gdańsk, Sopot i Gdynię. Był spacer po molo, zwiedzanie zabytków, chwile relaksu nad morzem oraz mnóstwo wspólnych, niezapomnianych momentów ☀️⚓