Dzień Patrona Szkoły i Otrzęsiny klas pierwszych

We wtorek 22 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Patrona. Zgromadzeni w auli pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i od tej chwili stali się już oficjalnie uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Program artystyczny p.t. „Na płatku czerwonej róży” uświetniający to wydarzenie przygotowali wraz z uczniami klasy 2a Pan profesor Jacek Lisicki i Pani profesor Aleksandra Szyra.

Paintball klasy 3b

16.10.2019 r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w terenowych zmaganiach paintballowych. W miarę upływu czasu i wielu stoczonych bitew zwiększała się umiejętność współpracy w zespole oraz przybywało wszystkim odwagi i pewności siebie.

Spotkania z historią

W ostatni czwartek zainaugurowaliśmy asnykowskie spotkania z historią. Nazwaliśmy je obiadami czwartkowymi, nawiązując do inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nasze obiady będą ucztą duchową dla pasjonatów historii i wszystkich osób interesujących się historią. Raz w miesiącu jeden z naszych historyków będzie prezentował wybrany temat historyczny. W tym miesiącu z racji przypadającej 80 rocznicy wybuchu wojny pierwsze spotkanie poprowadził Janusz Kaps. Tematem spotkania były „Prawdy i mity kampanii wrześniowej 1939 roku”.
W listopadzie tematem spotkania będzie wojna domowa w Hiszpanii, o której opowie dr Wojciech Dutka, autor j powieści „Kurier z Toledo”.

Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym.

W dniu 20.09.2019 r. w ramach Licealiady Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym.
Drużyna chłopców w składzie: Mrowiec Tytus, Kopaczka Damian, Gajda Jakub zajęła 8 miejsce.
Natomiast dziewczęta w składzie: Korusiewicz Sandra, Marek Paulina, Żaczek Joanna zajęły 13 miejsce.