Gra miejska

15 grudnia 2018 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Łukasz Dziendziel, Mikołaj Kliś i Mateusz Hutyra z klasy 2b  wzięli udział pod opieką nauczyciela historii Janusza Kapsa w grze miejskiej pt: „Tropami Solidarności”. W grze wzięło w sumie udział 11 grup, w różnych punktach ,miasta uczestnicy wykonywali rozmaite zadania związane

Tropami Solidarności 2018

z działalnością opozycji antykomunistycznej, m.in. szyli opaski, widzieli jak działa tajna drukarnia, przy okazji musieli uważać aby się nie dać złapać  „SB-kom”, mieli okazję również spotkać świadków wydarzeń stanu wojennego.

Cieszymy się że wzięliśmy udział bo była to świetna zabawa, a poza tym zajęliśmy 3 miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni.

Mikołajkowa zbiórka puzzli i gier planszowych

Tradycyjnie o tej porze nasza szkoła wraz z Fundacją Dr Clown, zorganizowała mikołajkową zbiórkę zabawek  dla dzieci ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W tym roku zbieraliśmy puzzle, gry planszowe oraz książeczki. Udało nam się zebrać:

Gier edukacyjnych 10 szt.
Puzzli 23 szt.
Gier planszowych 10 szt
Książeczek 77 szt.
Maskotek 5 szt.

Zaangażowanym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy!

 

Obchody 100-lecia

W listopadzie  2018r. zorganizowany został konkurs wiedzy historycznej na temat jubileuszu odzyskania niepodległości. Uczestnikami były drużyny złożone z uczniów klas drugich. Konkurs przygotowali profesorowie – Janusz Kaps i Jacek Lisicki.

Uczniowie klas 3a i 3b Gimnazjum nr 2 na zajęciach technicznych wykonali  kotyliony dla zaproszonych gości.

Uczestnikami szkolnych obchodów 100 -lecia niepodległości byli zaproszeni goście –  radny Maksymilan Pryga,  przewodnicząca NSZZ Solidarność  Jadwiga Utecht-Nalbrzak , dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice i przedstawiciele wszystkich klas. Uroczystość składała się z części konkursowej i koncertu piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Michała Mańki

40 LAT TEMU NA ZŁOTYCH ŁANACH…

40 lat temu w dniach od 30 września do 1 października 1978r.  Kardynał Karol Wojtyła wizytował tworzącą się wspólnotę parafialną na robotniczym osiedlu Złote Łany w Bielsku – Białej. Wizytacja miała miejsce  w szczególnym dla Kościoła powszechnego czasie – zmarł papież Jan Paweł I. W działaniach kardynała Wojtyły nie było żadnego pośpiechu, zmianie uległ jedynie termin wizytacji – kardynał przybył dzień wcześniej niż zaplanowano i dzień wcześniej wyjechał. CZEKAŁO GO NOWE WYZWANIE! Jako papież Jan Paweł II wielokrotnie nawiązywał do swojej ostatniej wizytacji żartując, że przez Złote Łany spóźniłby się na konklawe.

W I niedzielę Adwentu, 2 grudnia o godz. 11.30 podczas uroczystej liturgii parafia św. Józefa podziękowała Bogu za tamten czas i wszystkie wydarzenia, które stały się udziałem ich wspólnoty przez minione 40 lat. Z tej okazji przybył na to miejsce i sprawował Najświętszą Ofiarę ks. kard. Stanisław Dziwisz – ówczesny kapelan Karola Wojtyły, późniejszy sekretarz papieża i świadek wszystkich wydarzeń związanych z biskupem, kardynałem i papieżem Janem Pawłem II. Podczas mszy św. obecni byli również księża pracujący w tym czasie w parafii, księża z sąsiednich parafii, władze samorządowe z prezydentem miasta. Niestety zabrakło pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła na Złotych Łanach ks. Józefa Szczypty, który odszedł do Pana trzy lata temu 27 lutego 2015r.