Menu
Rok szkolny 2016/2017
Sport w Asnyku
Rok szkolny-poprzednie lata
Wymiana międzynarodowa
Pola Nadziei
Comenius 2013/14
Elektroniczny dziennik
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.


Informacje
zamieszczono: 2017-04-07
autor: mgr Marzena ŚliwaW dniu 8 czerwca klasa 2d odwiedziła Escape House. Uczniowie doświadczyli niezapomnianych wrażeń w pokojach zagadek. Zimna Wojna, Dziedzictwo Barona czy ucieczka z Czarnej Perły-niesamowita zabawa, zagadki, rebusy i wreszcie ... wyjście z zamkniętego pokoju!

Grali również w różne gry planszowe i karciane
 W dniach 7-8 czerwca klasy 1b i 2c były na wycieczce w Górach Stołowych.
W pierwszym dniu grupa zwiedzała Kościół Świętego Jana Ewangelisty – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Paczków diecezji opolskiej. Następnym punktem programu był przejazd do Kłodzka -zwiedzanie miasta m.in. zabytkowy most  oraz rynek, a na koniec multimedialna podziemna trasa turystyczna 1000 lecia. Ok. godziny 13.00 wycieczka przyjechała do Złotego Stoku i tam zwiedzała z przewodnikiem Kopalnie Złota (atrakcją była podziemna zjeżdżalnia, wodospad, pracownia złotnika i przejażdżka podziemnym, pomarańczowym tramwajem).
W drugim dniu młodzież wraz z opiekunami spędzili w Skalnym Mieście w Czechach,spacerując trasą turystyczną z najpiękniejszymi formacjami skalnymi w Europie Środkowej.Na koniec wycieczki zaplanowano Rejs "Tytanikiem II" po skalnym jeziorze.
 Klasa 2b wraz z wychowawcą była na wycieczce w górach Beskidu Żywieckiego:
- Wielka Racza wysokość 1 236 m n.p.m
- Przegibek wysokość 1 000m n.p.m.


 
   
   
Uczennica naszej szkoły Karolina Mokrzyńska zajęła I miejsce w kategorii reanimacja w XXV Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy GRATULUJEMY 
W dniu 06.04.2017 uczniowie z klasy 1d o profilu biologiczno-chemicznym pod opieką mgr Marty Jurasz ( nauczyciela biologii) oraz mgr Joanny Majcherczyk
( nauczyciela chemii) brali udział w zajęciach laboratoryjnych. Odbyły się one w ramach podpisanej Umowy patronackiej z ATH w Bielsku-Białej.
Tekst i foto: Marta Juraszczytaj więcej

Informacje
zamieszczono: 2017-03-20
autor: mgr Marzena Śliwa
W ramach współpracy międzynarodowej w dniach 8-13 marca 2017r. szkołę odwiedziła młodzież z liceum włoskiego Liceo scientifico e classico "Blaise Pascal" z Pomezii (prow. Rzymu).

Asnyczanie z entuzjazmem przyjęli włoskich uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych.

Program wizyty, który obejmował wycieczki do Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, Kopalni Soli Wieliczka, Krakowa, Muzeum Auschwitz-Birkenau, był dla gości wspaniałą lekcją kultury, sztuki i historii Polski.
Podczas wspólnego biesiadowania w Karczmie Straconka ,goście mieli okazję spróbować regionalnych potraw kuchni polskiej.

Wizyta polskiej młodzieży w Rzymie planowana jest na wrzesień br.
>>zobacz więcej >>


W dniu 17 marca 2017r grupa uczniów klasy 2c pod opieką pani Marzeny Śliwy wzięła udział w  siódmej edycji IT Academic Day na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. To wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, na którym spotykali się miłośnicy branży IT, bez względu na wiek czy poziom wiedzy. Główny panel spotkania odbył się w auli. Poziom prelekcji był na najwyższym poziomie, a uczestnicy, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, wynieśli z tego dnia ogromne pokłady wiedzy oraz motywacji do dalszego jej poszerzania. >>więcej>>
 
czytaj więcej

Informacje
zamieszczono: 2017-03-09
autor: mgr Marzena Śliwa


 W naszej szkole został zorganizowany Dzień Kobiet . Eleganccy panowie, z samego rana przywitali  nasze panie w drzwiach wręczając kwiaty i życząc miłego i pięknego dnia :)
Szkoła również na ten dzień została specjalnie udekorowana - pojawiło się wiele kolorowych balonów, które wisiały na barierkach oraz na ścianach. W imieniu kobiet Asnyka serdecznie dziękujemy wszystkim mężczyznom !


Wyniki konkursu wokalnego

I miejsce Aleksandra  Kowalik  Gimnazjum  nr 14
II miejsce Łukasz Krzymiński I LO im M. Kopernika
III Miejsce Katarzyna Kaliwoda  Liceum Ogólnokształcące nr 8
Wyróżnienie Aleksandra Drwal II LO im A Asnyka
Wyróżnienie Magdalena Jędrzejek Gimnazjum nr 14


Wyniki konkursu plastycznego

I miejsce
Małgorzata  Szczepańczyk  Gimnazjum nr 11
II miejsce
Karolina Rakowska I LO im Kopernika
II miejsce
Klaudia Wantulok ZS im W. Szybińskiego w Cieszynie
III miejsce
Julia Silnicka Gimnazjum nr 14
Wyróżnienie
Julia Czuba II LO Im A Asnyka
Wyróżnienie
Paulina Piechaczek ZS im. W. Szybińskiego w Cieszynie
Wyróżnienie 
Kinga Kocurek  Zespól Szkól Budowlanych

Wyniki konkursu  „Zostań gwiazdą  w siedem minut”


I miejsce Julia Waliczek Gimnazjum nr 14
II miejsce  Zuzanna Czajka Gimnazjum nr 11
III miejsce Klaudia Kopeć I Liceum Ogólnokształcące im . M. Kopernika
III miejsce Kamila Miszta Gimnazjum nr 11
Wiktoria Trojańska-Gimnazjum nr 11 wyróżnienie
Nikola Kurczuk-Gimnazjum nr 11 wyróżnienie

Wyniki konkursu „Zrób kostium teatralny”

I miejsce Patrycja Haręża Zespół Szkół Budowlanych
I miejsce Martyna Obracaj Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach

II miejsce Monika Magiera Gimnazjum nr 11
II miejsce Marcelina Martyniak Gimnazjum nr 11

III miejsce Oliwia Szarek Gimnazjum nr 11
III miejsce Natalia Obracaj Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach
czytaj więcej

Informacje
zamieszczono: 2017-02-14
autor: mgr Marzena Śliwa
 

Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Toruniu w dniach 11-13.02.2017r  uczeń klasy 1b podopieczny trenerki Joanny Justyniak
–KAMIL  NOWIŃSKI  wywalczył brązowy medal !!!
w biegu na 200m.
Bardzo dobrze zaprezentowali się również:
 Piotr Kruczek –klasa 1b ,który dostał się do finału B w biegu na 60m uzyskując swój nowy rekord życiowy.
Ania Słomińska-klasa 1b w biegu na 300m oraz Patrycja Płonka –klasa 3b w biegu na 60m także uzyskując nowy rekord życiowy.
 
                                                                      Trener : Joanna Justyniak
GRATULUJEMY!!!

''Love and Marriage'' Franka Sinatry, ''Caro mio ben'' Giuseppe Giordaniego, ''Te creo'' Martiny Stoessel, ''Ai seu te pego'' Michaela Telo, ''Propuesta Indecente'' Romeo Santosa, ''Jealous" Labrintha - te i inne znane utwory muzyki rozrywkowej i operowej można było usłyszeć na żywo 15 lutego w auli naszej szkoły w ramach Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dwie wybrane przez siebie piosenki w języku angielskim oraz niemieckim, włoskim lub francuskim. Jury złożone z nauczycieli naszego liceum oceniło wrażenie artystyczne prezentowanych utworów, stopień trudności w opanowaniu techniki i umiejętności językowe. Po podliczeniu punktów 1 miejsce zdobyły Karina Bizoń, Anna Jaroszyńska i Elżbieta Jochacy z klasy 2d za wykonanie piosenek ''Stay'' Rihanny oraz ''Ai seu te pego'' Michaela Telo. 2 miejsce przypadło Damianowi Wadasowi z klasy 1a za utwory ''Love and Marriage'' Franka Sinatry i ''Caro mio ben'' Giuseppe Giordaniego. 3 miejsce zdobyła Klaudia Radej, uczennica klasy 2a za utwór ''Lost on you'' LP. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu talentów muzycznych i językowych.
czytaj więcej

Informacje
zamieszczono: 2016-11-16
autor: mgr Marzena Śliwa
>>regulamin konkursu>>

***
10 lutego  nasze uczennice  zdobyły awans do finału Licealiady Piłki Siatkowej wygrywając dwa mecze z ZS im. J. Tuwima 2:0 oraz z III LO im. S. Żeromskiego również 2:0.7 lutego w naszej szkole odbył się II etap Licealiady Piłki Siatkowej, niestety reprezentacja naszej szkoły (chłopcy) przegrali  z III LO im. Stefana Żeromskiego 0:2

W dniu 6 lutego grupa uczniów klasy 2c z panią Marzeną Śliwą uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez RESET – czyli  zrzeszonym kołem naukowym studentów Informatyki ATH w Bielsku-Białej. Zajęcia godzinne odbywały się tematycznie... <więcej>>
   
 

W dniu 3 lutego odbył się Bal, w którym udział brali  nasi uczniowie klas maturalnych z osobami towarzyszącymi oraz z zaproszonymi przez nich nauczycielami, którzy uczyli ich przez okres szkoły średniej. Oczywiście obowiązywały stroje wieczorowe.

Pierwszym tańcem jest rozpoczynającym Studniówkę był polonez, którego zatańczyli maturzyści z zaproszonymi osobami towarzyszącymi.
Młodzież świetnie się bawiła do białego rana
!

Studniówka 2017 

 

               

 
O tym, że fizyka może być ciekawa i interesująca mogli przekonać się uczniowie klasy 1 b i 1 c , którzy 20 grudnia 2016 uczestniczyli w pokazach i wykładach z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prezentowane zagadnienia dotyczyły elektrostatyki oraz optyki.

Uczniowie mogli brać w nich czynny udział. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i dużej dozy humoru.


Tradycyjnie jak co roku młodzież naszego Liceum uczestniczyła w Wiedeńskim Jarmarku Bożonarodzeniowy na placu Rathausplatz , na dziedzińcu pałacu Schloss Schönbrunn oraz na placu Maria-Theresien-Platz.
więcej
W sobotę 17.12.2016, drużyna naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w finałach mistrzostw miasta w p.koszykowej.Po zaciętym meczu z ZS Elektronicznych , elektrycznych i mechanicznych, uczniowie naszej szkoły wygrali 40-34, i awansowali do finału,  w którym ulegli drużynie  L.O.im. M.Kopernika 39-19. Drużyna w składzie: kapitan-Maciej Wojdyła, Dawid Stebelski, Adam Kudłacik, Szymon Żabiński, Szymon Koczur, Kamil Szczygieł, Wojciech Kuraczyński, Szymon Chowaniec, Jakub Hańderek.
*** 
Lekcja biologii  na Wydziale Biologii
i Ochrony Środowiska
UŚ w Katowicach.

8 listopada 2016 dzięki uprzejmości  Laboratorium Mikroskopii Skaningowej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska  prowadzonego przez dr Jagnę Karcz  klasa  pierwsza o profilu biologiczno-chemicznym  brała udział w lekcji biologii  z zastosowaniem najnowocześniejszych technik badawczych.  Uczniowie pod opieką mgr Marty Jurasz wpierw wysłuchali wykładu a następnie odbyła się część praktyczna pt. „Obraz przyrody w obiektywie mikroskopu elektronowego”.
   
***
 
Od dnia 16.11.2016r. w holu naszej szkoły znajduje się wystawa pt. "Stalinizm na Górnym Śląsku".Wystawa ma tematyczny związek z rocznicą wydarzeń czerwca i października w Polsce i na Węgrzech w 1956 roku. Trwa ona do piątku 18 listopada 2016r.


28 listopada odbędzie się wykład dr Jarosław Neja z IPNu.Organizatorem wystawy jest pan mgr Janusz Kaps
***
Dnia 15 listopada pan Jacek Lisicki warz z uczniami klasy III a; Dominiką Bogusz, Faustyną Byrdy, Pawłem Gaborem i Dagmarą Świergot uczestniczyli w Dniu Seniora, który organizowany był przez Klub Best na Złotych Łanach. Nasi uczniowie śpiewali "dawne" piosenki o miłości.

czytaj więcej

Informacje
zamieszczono: 2016-09-29
autor: mgr Marzena Śliwa
24 października rozpoczęła się kolejna edycja akcji charytatywnej "POLA NADZIEI", uczniowie naszej szkoły - zarówno z LO jak i z Gimnazjum odebrali cebulki żonkili, które we wtorek posadzili przed szkołą


23-24-25 2016 roku września młodzież naszej szkoły już kwestowała w ramach akcji "POLA NADZIEI"KOORDYNATOR akcji mgr Joanna Majcherczyk

***
 

 

więcej informacji >>tutaj>>
W dniu 26.09 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie Szkolnym.

Wszystkie klasy wraz z wychowawcami i opiekunami  przed południem spotkały się na Koziej Górce. W tym roku szkolnym klasy 2d (wych. Renata Kudłacik)  i 2b (wych. Witold Drwięga) organizowały otrzęsiny klas pierwszych.
Było kilka konkurencji, w których przedstawiciele klas musieli wykonać zadania np. zaplatanie warkoczy, skakanie na skakance na czas, zgadywanie potraw  oraz kilka konkurencji sportowych. >>czytaj więcej>>
Miło jest nam zawiadomić, że uczennica klasy 3 a, Agnieszka Matejko została laureatką XX Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa" 2016 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska Białej. GRATULUJEMY
16 września klasa 2a (humanistyczna) wzięła udział w Dyktandzie w ramach Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Tekst dyktanda nie był trudny, ale tym razem nie udało nam się zająć pierwszego miejsca. Na osłodę pozostało nam zdjęcie z gościem  Festiwalu, aktorem Piotrem Szwedesem.

8 września mieliśmy okazję gościć naszego absolwenta Alana Jakmana, studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Alan oprócz tego, że był wyjątkowym uczniem naszego  liceum, biorąc udział w 15 konkursach w których zajmował   najwyższe noty to  jest człowiekiem z pasją. Pasją tą jest genealogia , którą Alan zajmuje się od lat. Jego praca w poszukiwaniu swoich przodków jest imponująca, drzewo genealogiczne sięga XVI wieku, prowadzi on również periodyk internetowy poświęcony genealogii  "More Maiorum". >>czaytaj więcej>>
W dniach 23-24 września w sklepie Biedronka przy ul Żywieckiej  uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka oraz Gimnazjum nr 2 brali udział jako wolontariusze w zbiórce żywności. Zbiórkę,  która odbywała się pod hasłem „Podziel się posiłkiem”,  zorganizowała Fundacja Aktywności Społecznej „Złote Łany” we współpracy ze Śląskim  Bankiem Żywności.  W sumie udało się zebrać 300 kg. Zebrane produkty będą przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi zamieszkałym na  osiedlu „Złote Łany”.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH 
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

I klasa >>pobierz>>                      II klasa >>pobierz>>                    III klasa >>pobierz>>  
 

czytaj więcej