Menu
Rok szkolny 2017/2018
Sport w Asnyku
Rok szkolny-poprzednie lata
Pola Nadziei
Elektroniczny dziennik
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty
Erasmus + oraz wymiana


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.

1 września 2015 roku uczniowie naszego liceum rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą odbyło się w auli. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2015/2016 oprócz uczniów klas II i III, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również uczniowie klas I oraz rodzice.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy 3d.  Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły - Barbara Drwal, która powitała wszystkich serdecznie i poświęciła dużo uwagi klasom pierwszym. Pani dyrektor życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.


W tym roku akademię zorganizowali uczniowie klas II i III pod czujnym okiem pani prof. Joanny Majcherczyk.  Uczniowie krótko przypomnieli nam o swoich wakacjach w formie prezentacji multimedialnej.

W ten oto sposób 1 września uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2015/2016. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.


 

###

18-20 września uczniowie gimnazjum i liceum włączyli się w akcję pomocy dla Hospicjum św. Jana w Bielsku-Białej. Akcja polegała na zbiórce pieniędzy w supermarkecie Tesco przy ul. Jutrzenki. Akcję organizowała Joanna Majcherczyk a włączyło się w nią wielu nauczycieli obu szkół.

 

***

W piątek 2 października gościliśmy w naszej szkole uczniów z liceum ogólnokształcącego z Wielunia.

Z samego rana grupa uczniów z koła fotograficznego, pod opieką Pani prof. M. Śliwy oprowadziła młodzież po naszym mieście. Goście zobaczyli między innymi pomnik Bolka i Lolka na ul. Mostowej, Kamienicę "Pod Żabami"  położoną na rogu pl. Wojska Polskiego,główny deptak czyli ul. 11 listopada, Plac Ratuszowy oraz Stare Miasto. Razem byliśmy również w sali sesyjnej UM (więcej informacji tutaj), w której nas powitał Rady Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

 

Pamiątkowe zdjęcie - uczniowie oraz opiekunowie z II LO z Wielunia

 

>>więcej zdjęć>>

Po dwóch godzinach spaceru, wróciliśmy do szkoły, w której klasa 3a pod opieką Pani prof. A. Wareliś przygotowała zajęcia na temat naszego pięknego miasta. Lekcję poprowadziły Zuza Flisiuk i Julia Maga, które przedstawiły najważniejsze informacje na temat Bielska-Białej m.in. liczbę mieszkańców czy dzielnic miasta. Następnie Kuba Kliś i Daniel Tomeczek opowiedzieli o historii Bielska od czasów założenia osady, a Kacper Kominiak i Szymon Gęga zajęli się niezwykle interesującym tematem wielokulturowości naszego miasta do czasów II wojny światowej. Na zakończenie Karolina Setla oraz Patrycja Cieślak przypomniały o chyba najbardziej znanych w Polsce mieszkańcach Bielska-Białej - Bolku i Lolku oraz o  okolicznościach powstania Wytwórni Filmów Rysunkowych. Natomiast Wojtek Kapała zaprezentował film własnego autorstwo o tajemniczych ruinach budynku  dawnego szpitala miejskiego o nazwie - Stalownik.

 

Na zakończenie imprezy, nasi goście zagrali towarzyski mecz siatkówki, kończący się wynikiem 2:0 dla gości. Mecz sędziowali Pani. prof. M. Siemiątkowska oraz Pan prof. R.Łopatecki.

 


2 października Pani prof. Ewa Potoczny wraz z uczniami klasy  2d przygotowała uroczystość z okazji święta patrona szkoły. Natalia i Monika przypomniały nam życiorys Adama Asnyka oraz fragmenty jego twórczości:

Druga część imprezy była poświęcona tradycyjnym w naszej szkole otrzęsinom.  Uczniowie klasy 2a pod opieką Pana prof. J. Lisickiego "przyjęli" pierwszaków do grona asnyczan.

Uroczystość prowadzili Paweł i Justyna

Była również świetna piosenka - "Orki z Majorki"


A następnie... zadania!

Pierwsze  - prezentacja multimedialna klasy

Drugie - portret wychowawcy

Trzecie -  taniec w parach

Czwarte - taniec solo

Piąte - "kłam!"


 I na koniec... Pani dyrektor Barbara Drwal mianowała ich jako asnyczan!


***

Od początku września - uczniowie z naszej szkoły ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy, przygotowując się do zawodów organizowanych przez PCK. Spotkania grupy medyczno-sanitarnej II LO im. Adama Asnyka, odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki o godzinie 700 .

 


Na zajęciach utrwalamy wiedzę teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy oraz ćwiczymy umiejętności praktyczne, przez odgrywanie wielu ciekawych scenek jak np.: wypadek samochodowy, wypadki przy pracy w domu.

 ***

W dniach 2.11 do 6.11uczniowie ze szkolnego koła PCK zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę żywności. Udało nam się zebrać dużą ilość żywności,(około 50kg). Dary te zostały przekazane Bielskiemu oddziałowi PCK a dalej zostaną rozdane potrzebującym z naszych okolic. Wszystkim zaangażowanym i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

***

10.11.15 w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona tej rocznicy. Akademię przygotowali uczniowie gimnazjum z pomocą uczniów liceum pod kierownictwem p.  Girtler-Jamki, E. Wilman i A. Pałki. Akademia była swoistą lekcją historii w wydaniu lirycznym, która przypomniała uczniom o losach Polski i wydarzeniach prowadzących do odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

 

***

Miło nam jest zawiadomić, iż uczennica naszej szkoły - Zuzanna Szturc,  została laureatką XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2015". Jury doceniło jej wiersz p.t. "Trzy słowa", a wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali 16 października. Gratulujemy i czekamy na sygnały o przyszłych sukcesach Zuzy.
                                                                                                                           nauczyciel: mgr Aleksandra Wareliś
 

 ***

Zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie Godzina Kodowania.

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może zostać organizatorem Godziny Kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.
Opiekun : mgr Marzena Śliwa


Strony:
http://godzinakodowania.pl/
https://coderdojo.org.pl/
 
***

Dziękujemy za udział w kolejnej zbiórce materiałów papierniczych. Jak co roku, rzeczy zebrane przez nas będą dostarczone przez Fundację "Dr. Clown" chorym dzieciom  znajdujących się  w Szpitalu Pediatrycznym w B-B.
W tym roku szkolnym zebraliśmy:

ryza papieru 7 sztuk
kolorowanki/czasopisma 8 sztuk
książeczki 24 sztuki
plastelina 29 sztuk
modelina 3 sztuki
blok rysunkowy 11 sztuk
papier kolorowy 16 sztuk
blok techniczny 9 sztuk
kredki 28 sztuk
kredki świecowe 4 sztuki
flamastry 37 sztuk
klej 39 sztuk
gry planszowe 5 sztuk
zabawki - przytulanki - 13 sztuk
piłka 1 sztuka
inne zabawki - 10 sztuk

  Zbiórką zajmują się Panie prof. Marzena Śliwa  oraz prof. Joanna Majcherczyk  więcej

***


  
W dniu 2.12.2015r. zakończyliśmy kolejną zbiórkę nakrętek. Akcja nasza będzie trwała do końca roku szkolnego, jest ona tylko podzielona na semestry. Przypominamy, że zbieramy nakrętki dla Bartusia Bułata. Bartuś urodził się bez kości piszczelowych w obu nóżkach (tibial hemimelia). Leczenie  jakie zaproponowano w Polsce, aby mógł chodzić to amputacja obu nóżek i ich protezowanie do końca życia. Pojawiła się jednak nadzieja na uratowanie nóżek, co więcej - przywrócenia sprawności nogom, aby Bartek mógł chodzić, biegać i żyć bez wózka inwalidzkiego czy nawet potrzeby protezowania. Tę nadzieję dał rodzicom dr Dror Paley. Doktor Dror Paley, który prowadzi swoją klinikę na Florydzie - The Paley Advanced Limb Lengthening Institute - jest słynnym chirurgiem ortopedą, który od ponad kilkudziesięciu lat odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu schorzeń i wad wrodzonych układu kostno-ruchowego, między innymi również wady Bartka. Pierwsze i najważniejsze leczenie Bartka trwało 11 miesięcy. Obecnie jest biegającym trzylatkiem, którego czasem ciężko dogonić ! Przed Bartkiem jeszcze długa droga do pełnej sprawności. Przez lata będzie wymagał regularnej rehabilitacji, okresowych kontroli w klinice na Florydzie jak również operacji wydłużania nóg. Następne operacje czekają Bartka na początku 2016 roku. Zapraszamy serdecznie na jego stronę>>tutaj>>

 
***
Dnia 17 listopada klasy 1a oraz klasą 2a pod opieką nauczycieli - Aleksandry Wareliś, Sylwii Brylskiej i Jacka Lisickiego - odwiedziły stolicę Górnego Śląska - Katowice. Sam dojazd do miasta przebiegł dobrze, około godziny trzynastej klasy były na miejscu. Po godzinie czasu wolnego uczniowie liceum udali się do Centrum Kultury Islamu, tam pewien muzułmanin próbował przybliżyć na swoją religię, odpowiadając na pytania młodzieży. Następnie, klasy odwiedziły Muzeum Śląskie, gdzie bezpłatnie miały okazję obejrzeć ciekawe wystawy m.in. "ŚWIATŁO HISTORII". Po zwiedzeniu muzeum oraz godzinie czasu wolnego nadszedł czas na główny cel podróży, mianowicie spektakl w Teatrze Śląskim pt. "Skazany na Bluesa", podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z biografią wokalisty zespołu "Dżem". Spektakl rozpoczął się o godzinie 19:00 i potrwał około 2
i pół godziny. Po jego obejrzeniu zdania były podzielone, niektórym podobał się mniej, innym bardziej, jednak emocje przekazane przez aktorów na scenie długo pozostaną w naszej pamięci. Cała wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu ciekawych wrażeń oraz dobrej zabawy.
***

W tym roku szkolnym prowadzimy międzyprzedmiotowy projekt szkolny w języku angielskim zatytułowany "In 14 days across Europe" polegający na przygotowaniu przewodnika po wybranych miejscach
w Europie z uwzględnieniem faktów historycznych i danych geograficznych. Projekt prowadzą nauczyciele języków, a wykonują uczniowie klas 1 i 2.
*** Zapraszamy do galerii wszystkich zdjęć:
>>galeria1>>

>>galeria2>>
W dniu 21 grudnia w naszej szkole została zorganizowana przez p. prof Marzenę Śliwę oraz z uczniami: Dawidem Kiszką, Maciejem Pycia oraz Moniką Niemczyk "Mikołajkowa sesja zdjęciowa". Wszyscy chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia, które będzie można odbierać po 11.01.


***

14 grudnia 2015 r. uczennice naszego liceum brały udział w „Mikołajkowym Turnieju Piłki Koszykowej”, w którym zajęły I miejsce. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu wybrano Kamilę Laszczak, natomiast najskuteczniejszą zawodniczką została Kinga Puda. Skład naszego zespołu biorącego udział w tym turnieju:

Laszczak Kamila (kapitan), Puda Kinga, Mrówka Kamila, Ostafin Paulina, Kołoczek Gabriela,, Łysień Katarzyna, Pastor Agnieszka, Talarczyk Julia, Patka Karolina, Dobija Kamila. 

 

 ***

Przed wigilią Bożego Narodzenia uczniowie z klasy IId Liceum wystawili szkolne jasełka zatytułowane "Niebo i piekło jest między nami". Scenariusz był tym dziwniejszy, że rzecz dotyczyła czasów dzisiejszych. Wszystko się działo w pewnej szkole nad szkołami, tuż przed końcem semestru i przed świętami. Historia trochę inaczej opowiedziana, a nawet sporo przefantazjowana... W piekle wrzało, by nam tu na ziemi zeświedczyć święta, by co jest ważne w nich nie pamiętać. Szło starcie dwóch mocy - czarci, anieli. A wszystko o uczniowską duszę.
***

9 stycznia 2016 r.  odbył się finałowy mecz Licealiady Piłki Koszykowej Dziewcząt, w którym   nasze dziewczęta wygrały po zaciętej walce   z drużyną VI LO i zajęły I miejsce, jednocześnie awansując do zawodów rejonowych .W składzie naszej drużyny koszykarskiej zagrały: Puda Kinga, Mrówka Kamila,, Ostafin Paulina, Kołoczek Gabriela, Laszczak Kamila (kapitan), Łysień Katarzyna, Pastor Agnieszka, Talarczyk Julia, Patka Karolina, Dobija Kamila. Opiekunem drużyny piłki koszykowej dziewcząt jest mgr Mariola Siemiątkowska

***

Studniówka 2016
***
29 stycznia 2016 r. klasa IIa naszego liceum uczestniczyła w debacie "Młodzieżowe rozmowy o ważnych sprawach". Było to spotkanie zorganizowane z inicjatywy Poseł na Sejm RP, Pani Mirosławy Nykiel przez władze Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w bielsku-Białej. Gościem debaty był Prof. Jerzy Buzek, poseł na Sejm IV Kadencji oraz premier rządu RP w latach 1997 - 2001.  >>więcej>>
***


 
W dniu 29.
02.2016 r. w Częstochowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie
I Wojewódzkiego Konkursu na Prezentację Multimedialną

                  „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”

OBJĘTYM PATRONATEM NARODOWYM

                Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

                                  Andrzeja Dudy

Konkurs organizowany przez Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską

Nasza uczennica Anna Smoleń zdobyła II miejsce
wygrywając bilet do Brukseli !

Ania wraz z panią Marzeną Śliwą wzięła udział konferencji historycznej

"Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie"organizowanej w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci "Żołnierzy Wyklętych"

więcej zdjęć tutaj


 

„Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” to temat konferencji historycznej zorganizowanej 29 lutego w Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego w Częstochowie przez Jadwigę Wiśniewską - poseł do Parlamentu Europejskiego. Konferencja została zorganizowana w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych objętych patronatem narodowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W konferencji wzięli udział m.in. europoseł Jadwiga Wiśniewska, poseł Lidia Burzyńska, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele organizacji niepodległościowych, kombatanckich, żołnierze II wojny światowej, Armii Krajowej, żołnierze Konspiracyjnego Wojska Polskiego, przedstawiciele instytucji oświatowych, kultury i mediów z Lidią Dudkiewicz redaktor naczelną Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, nauczyciele i młodzież szkolna.

- Spotykają się dzisiaj różne pokolenia, które wiedzą jak bardzo potrzebna jest pamięć o żołnierzach niezłomnych. Wiele prawdy jest jeszcze nie odkrytej i istnieje wiele grobów bezimiennych - podkreślił europoseł Jadwiga Wiśniewska, która odczytała również list prezydenta RP Andrzeja Dudy, w który Prezydent RP podkreślił m.in. ,że „My, Polacy, w ostatnich wiekach, walcząc o wolność narodu i Ojczyzny, zapisaliśmy wiele bohaterskich i tragicznych kart historii. Jednak nawet na tym tle dzieje powstania antykomunistycznego wyróżnia szczególny dramatyzm”.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że żołnierze niezłomni „walczyli w obronie honoru wojskowego i ludzkiej godności. Walczyli już nie o życie w niepodległym państwie, lecz o prawo do śmierci za Polskę. Walczyli mężnie i umierali z jej imieniem na ustach”.

„Po pierwszej śmierci czekała ich śmierć druga: wieczne zapomnienie. Mieli zniknąć na zawsze, pozbawieni własnego grobu, bez nekrologu w gazecie i wzmianki w podręcznikach historii” - napisał Andrzej Duda i podkreślił, że „Prawda o heroizmie i tragedii powstania antykomunistycznego to fundament suwerennej Rzeczypospolitej”.

Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu Rafała Michalskiego, historyka IPN nt. „Historia ostatniego polskiego powstania. Rzecz o żołnierzach niezłomnych”.

Podczas konferencji został również rozstrzygnięty I Wojewódzki Konkursu pt. „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”. Na konkurs zostało zgłoszonych 205 prac.

Uczestnicy konferencji obejrzeli film pt. "Kapitan” o Stanisławie Sojczyńskim „Warszycu” przygotowany przez uczniów VII Liceum im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie.

Po konferencji odbyło się złożenie kwiatów pod tablicą gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”.

info:http://www.niedziela.pl/artykul/20992

***
W dniach 7-11 marca 2016 w II LO im. A. Asnyka  SK PCK przeprowadził akcję „Gorączka złota”. W ciągu tygodnia udało się zebrać 13 kilogramów monet 1-, 2-, i 5-cio groszowych.
 Jest to ogromna ilość - wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy. Pieniądze zostaną  przeznaczone na dofinansowanie wakacji dzieci z biednych rodzin i zakup pomocy szkolnych dla nich.


***

XXIX Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej W roku szkolnym 2015/2016 hasło przewodnie Olimpiady brzmi „Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”.

Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, pogłębianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

***

Konkurs Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych realizowany jest pod hasłem  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Celem Konkursu jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

 

***

VIII Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach
Laureaci VIII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Dnia 10 marca 2016 roku w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się II etap VIII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zorganizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.  W ramach Konkursu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego nadesłali około 190 prac pisemnych o tematyce podatkowej. Spośród autorów nadesłanych prac, do kolejnego etapu zakwalifikowano 100 osób.

 TEMATY VIII ŚLĄSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH:
1. Ulgi podatkowe – dokonaj podziału i opisz zasady dokonywania odliczeń od podatku i od dochodu ( przychodu)
2.W jaki sposób wysokość podatków lokalnych oraz ulgi w podatkach lokalnych mogą stymulować rozwój gospodarczy na danym terenie- podaj przykłady.
3. System podatkowy w Polsce w porównaniu z innymi państwami UE.
4. Rola doradcy podatkowego - pomoc w funkcjonowaniu działalności gospodarczej.


***

W dniach od 7 -11 marca II Liceum im. A Asnyka po raz czwarty organizowało seminarium i konkurs „Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii XX wiecznej Polski”. Tegoroczna edycja poświęcona była kobietom PRL-u, tym znanym i lubianym z telewizji i koncertów , ale także tym zwyczajnym pracującym, stojącym w kolejkach, troszczącym się o rodzinę. W konkursie wzięło udział 75 uczniów     z 18 szkół gimnazjalnych i średnich powiatu bielskiego. W tym roku na konkurs składały się następujące kategorie: wokalna, plastyczna, multimedialna i konkurs wiedzy.
Tydzień seminarium zapoczątkowało spotkanie z Panią dr Elżbietą Maj pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Administracji , która przedstawiła róże  niuanse związane prawami i obowiązkami ucznia. Wtorek i Czwartek upłynął z dalszymi  bardzo ciekawymi spotkaniami  i wykładami. We wtorek  Jerzy Gęga zaprezentował najsłynniejsze aktorki PRL-,.znana bielska rzeźbiarka i artystka i Lidia Sztwiertnia przedstawiła swoją pasję i zainteresowania. Warto wspomnieć ,że artystka była również jurorem przy ocenianiu prac plastycznych. Wtorkowy cykl zakończyło spotkanie z aktorką bielskiego Teatru Polskiego  Jadwigą Grygierczyk, która  przeprowadziła dla młodzieży warsztaty aktorskie.

W czwartek młodzież miała możliwość wysłuchania wykładu  prof. Marka Bernackiego z ATH  pt: ”Kobiety Miłosza” >>więcej>> W tym dniu wystąpiły również  Monika Bortlik i i dr Łucja Marek z katowickiego  IPN-u. dr Łucja Marek przedstawiła problem prześladowań zakonnic w okresie Polski Ludowej, a Monika Bortlik przypomniała sylwetkę Anny Walentynowicz. Całość uświetniła wystawa udostępniona przez IPN na temat laicyzacji życia społecznego w Polsce, którą goście mogli oglądać w hallu szkoły.

Właściwy konkurs, rozpoczął się w środę od kategorii wokalnej w Domu Żołnierza, pani Dyrektor Barbara Drwal przywitała serdecznie jury, gości oraz młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konkurs prowadził pan Janusz Kaps

Uczniowie prezentowali złote przeboje PRL-u. Jurorami w tej kategorii byli  Agnieszka Gregorczyk- Sinkowska wokalistka, założyciel Prywatnego Studium Artystycznego Ansambl,  Agnieszka Szulakowska –Bednarczyk właściciel Studia Aktorów Paris Paris, Pani Urszula Micorek nauczyciel muzyki, Pan Dariusz Micorek , muzyk Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciel w bielskim Zespole Państwowych  Szkół Muzycznych. W konkursie wzięło 21 uczniów. Dla laureatów jurorzy ufundowali również specjalne stypendia wokalne.


 

Podsumowanie konkursu rozpoczęło się 11 marca wspaniałym spektaklem nauczyciela historii Jacka Lisickiego    pt: „Dmuchawce , latawce wiatr”, następnie nauczyciel  Janusz Kaps poprowadził konkurs wiedzy pt: Kobiety PRLu. Najlepsi w tej kategorii okazali się przede wszystkim gimnazjaliści. Dzień ten zakończyło wręczenie wielu cennych nagród  laureatom. Oprócz książek, płyt muzycznych, biletów do kina i teatru Akademia Językowa Boston ufundowała kurs fotograficzny dla laureata konkursu plastycznego.


***
następna strona >>tutaj>>