Menu
Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny-poprzednie lata
Przedsiębiorczość w Asnyku
Pola Nadziei
Elektroniczny dziennik
Przedsiębiorczość
Przedsiębiorczość poprzednie lata
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty
Erasmus + oraz wymiana
diagnozy edukacyjne


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.


W dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności, w której uczestniczyło 37 wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej. Organizatorem zbiórki na terenie Bielska- Białej była Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany.

Z przyjemnością informujemy, że z pomocą wolontariuszy we wszystkich placówkach handlowych udało się zebrać łącznie 2400 kg.

Fundacja składa podziękowania wszystkim wspaniałym wolontariuszom za ogromne zaangażowanie i wsparcie akcji.***
W dniu 2.12.2015r. zakończyliśmy kolejną zbiórkę nakrętek. Akcja nasza będzie trwała do końca roku szkolnego, jest ona tylko podzielona na semestry. Przypominamy, że zbieramy nakrętki dla Bartusia Bułata. Bartuś urodził się bez kości piszczelowych w obu nóżkach (tibial hemimelia). Leczenie jakie zaproponowano w Polsce, aby mógł chodzić to amputacja obu nóżek i ich protezowanie do końca życia. Pojawiła się jednak nadzieja na uratowanie nóżek, co więcej - przywrócenia sprawności nogom, aby Bartek mógł chodzić, biegać i żyć bez wózka inwalidzkiego czy nawet potrzeby protezowania. Tę nadzieję dał rodzicom dr Dror Paley. Doktor Dror Paley, który prowadzi swoją klinikę na Florydzie - The Paley Advanced Limb Lengthening Institute - jest słynnym chirurgiem ortopedą, który od ponad kilkudziesięciu lat odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu schorzeń i wad wrodzonych układu kostno-ruchowego, między innymi również wady Bartka. Pierwsze i najważniejsze leczenie Bartka trwało 11 miesięcy. Obecnie jest biegającym trzylatkiem, którego czasem ciężko dogonić ! Przed Bartkiem jeszcze długa droga do pełnej sprawności. Przez lata będzie wymagał regularnej rehabilitacji, okresowych kontroli w klinice na Florydzie jak również operacji wydłużania nóg. Następne operacje czekają Bartka na początku 2016 roku. Zapraszamy serdecznie na jego stronę>>tutaj>>
 

W dniu 2.12.2015 r. zakończyliśmy kolejną zbiórkę zabawek oraz materiałów papierniczych we współpracy z Fundacją DR Clown.

Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za udział w akcji. Jak co roku, rzeczy zebrane przez nas będą dostarczone przez Fundację "Dr. Clown" chorym dzieciom  znajdujących się  w Szpitalu Pediatrycznym w B-B. 
W tym roku szkolnym zebraliśmy:

ryza papieru 7 sztuk
kolorowanki/czasopisma 8 sztuk
książeczki 24 sztuki
plastelina 29 sztuk
modelina 3 sztuki
blok rysunkowy 11 sztuk
papier kolorowy 16 sztuk
blok techniczny 9 sztuk
kredki 28 sztuk
kredki świecowe 4 sztuki
flamastry 37 sztuk
klej 39 sztuk
gry planszowe 5 sztuk
zabawki - przytulanki - 13 sztuk
piłka 1 sztuka
inne zabawki - 10 sztuk

  Zbiórką zajmują się Panie prof. Marzena Śliwa  oraz prof. Joanna Majcherczyk  więcej
W dniach 28- 30 listopada 2014 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka jak co roku wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności - ogólnopolskiej akcji charytatywnej, na naszym terenie organizowanej przez Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany i Śląski Bank Żywności. Nasi wolontariusze w supermarkecie Tesco i Euro Sklepie Jarosz zbierali produkty żywnościowe, które w formie paczek świątecznych zostaną przekazane osobom potrzebującym pomocy: samotnym seniorom i ubogim rodzinom wielodzietnym z naszego osiedla.

 W 6 okolicznych sklepach, w których akcja była prowadzona, udało się zebrać łącznie 4241 kilogramów artykułów spożywczych.

 

Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas dla tak szczytnego celu, serdecznie dziękujemy!http://www.polanadziei.pl
Jak co roku akcja rozpoczęła się uroczystym nabożeństwem w kościele pw NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej; młodzież naszej szkoły odebrała sadzonki żonkili, które posadziła na terenie szkołyW ramach akcji młodzież 17,18 i 19 października kwestowała w hipermarkecie Tesco - zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum im. Jana Pawła II


Opiekunowie akcji: mgr Joanna Majcherczyk, mgr Małgorzata Filuś, ks. Marcin Kulig


Głównym celem naszej akcji jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne. Rzeczywistość jest często o wiele gorsza od przekazów medialnych i wiedzy z filmów, na podstawie których budujemy swoje wyobrażenie o życiu na tym kontynencie. Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, cierpienie – to codzienność mieszkańców Afryki. Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie. W dużej części kontynentu takiej opieki nie ma w ogóle. Większość dzieci nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał. – Z potrzeby serca oraz chęci niesienia pomocy najmłodszym postanowiliśmy, że w miarę swoich możliwości, postaramy się zmienić tę sytuację – mówi pomysłodawczyni akcji dr Iwona Filipecka. – Od wielu lat szukaliśmy szansy, żeby wykorzystać doświadczenie i wiedzę pracowników naszej Kliniki dla poprawy wzroku dzieci w krajach, w których opieka medyczna tego nie zapewnia. W końcu spotkaliśmy odpowiednich ludzi, w odpowiednim czasie i marzenie stało się możliwe. Tak powstała akcja „Okuliści dla Afryki”. W naszej szkole zbiórką okularów zajmuje się pani mgr Wróbel.

więcej informacji znajdziecie tutaj

Zapraszamy uczniów oraz rodziców do udziału w akcji !!!

W naszej szkole odbywa się zbórka platikowych nakrętek !!!

Klaudia Pająk to niezwykle energiczna i pozytywnie zakręcona 6-latka zamieszkująca wraz z rodzicami w Pisarzowicach nieopodal Bielska Białej. Jest miłośniczką wszelkiego rodzaju gier, od planszowych, edukacyjnych po komputerowe czy przygodowe. Basen to jej ulubione miejsce zabaw,gdzie czuje się jak ryba w wodzie. Klaudia jak każde dziecko w jej wieku jest niezwykle ciekawym świata, lecz choroba znacznie wpłynęła na życie dziewczynki i jej rodziny.

Zbiórką nakrętek zajmują się panie mgr Wróbel oraz mgr Śliwa.

więcej informacji o Klaudii znajdziecie tutaj

wiecej inormacji o Fundacji "ISKIERKA" tutaj

Zapraszamy uczniów oraz rodziców do udziału w akcji !!!