Menu
Rok szkolny 2017/2018
Sport w Asnyku
Rok szkolny-poprzednie lata
Pola Nadziei
Elektroniczny dziennik
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty
Erasmus + oraz wymiana
diagnozy edukacyjne


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.

2 września 2013 roku uczniowie naszego liceum rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą odbyło się w auli. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 oprócz uczniów klas II i III, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również uczniowie klas I rodzice oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczął pan prof. Robert Michalski. Po komendzie Baczność został wprowadzony sztandar szkoły, po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły - Barbara Drwal, która powitała wszystkich serdecznie. Pani dyrektor życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

W tym roku akademię zorganizowali uczniowie klas II i III pod czujnym okiem pani prof. Ewy Wilman. Jak co roku uczniowie pięknie śpiewali pieśni i przypomnieli nam o ważnej rocznicy - 1.09.1939r dzień, w którym rozpoczęła się II Wojna Światowa.

W poniedziałek 2 września uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

  


 W październiku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, przygotowane przez klasy drugie. Impreza składała się z 2 części: pierwsza poświęcona była patronowi szkoły Adamowi Asnykowi...

A druga to szalone zabawy i konkurencje w których pierwszoklasiści sprawdzali swoje zdolności i wytrzymałość.Zdjęcia z tej imprezy znajdują się w galerii.

>>galeria>>
 


Jak co roku odbył się również Europejski Dzień Języków Obcych. Szersza relacja z tego wydarzenia
w zakładce Comenius 2013/2014.


   13 listopada 20 13 miała miejsce w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
W pierwszej części uroczystości młodzież złożyła kwiaty pod tablicami upamiętniającymi profesorów
i uczniów "ASNYKA',którzy zginęli za wolność ojczyzny
.

Część druga miała miejsce w auli szkoły i miała charakter lekcji historii. Profesorowie i uczniowie zaprezentowali prezentacje multimedialne i wykłady na temat II Rzeczypospolitej. Oprawę muzyczną stanowiły Pieśń legionów i pieśń Jana Pietrzaka Żeby Polska była Polską. Uczniowie zaproponowali kolejne spotkania z historią.  


28 i 29 października odbyła się zbiórka żywności zainicjowana przez profesor Beatę Wróbel. Zbiórka została zorganizowana we współpracy z Śląskim Bankiem Żywności. W jej przebieg zaangażowały się uczennice: Magdalena Ziółkowska, Laura Smołka, Dominika Nikiel. Do akcji włączyli się również nauczyciele: Ewa Potoczny, Eliza Tarnawa- Szwajkosz i Arkadiusz Pałka. Nadzór z ramienia Banku Żywności sprawował pan Piotr Lorańczyk. Udało się zebrać naprawdę dużą liczbę produktów spożywczych, które przynajmniej w okresie świątecznym zaspokoją potrzeby najuboższych z okolic osiedla Złote Łany.

 


W dniu 6 grudnia  naszej szkole odbyły się Mikołajkowe warsztaty muzyczne prowadzone przez nauczyciela pana Daniela z Bielskiej Szkoły Muzycznej Yamaha.
 

Celem spotkania było propagowanie muzycznego stylu życia, poszerzanie wiedzy, prowokowanie do artystycznej aktywności oraz zachęcanie do realizacji swoich pasji i muzycznych marzeń.
Nasze spotkanie rozpoczęło się od koncertu nauczycieli YSM, a dokładnie zespołu Imaginarium Band. Wszystkim uczniom bardzo się ten zespół spodobał!!! W dalszej części Pan Daniel omówił oraz zaprezentował instrumenty (gitary) , sposobu gry na nich . W bardzo atrakcyjny sposób wraz z naszymi kolegami pokazał przykłady wykorzystywania ich w muzyce.Przed przerwą świąteczną w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. Uczniowie naszego Liceum oraz Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielami wprowadzili nas w klimat świąteczny. Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd.

Nasi tegoroczni maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi bawili się na Studniówce 2014 - impreza odbyła się w "100 dni przed maturą " w Kameliowym Zakątku.>>galeria>>

Promocja szkoły na Targach Edukacyjnych 2014 


20 lutego 2014 odbył się “Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych” przygotowany i przeprowadzony przez mgr E. Tarnawę i mgr A. Pałkę Zwycięzcami w szkole zostali: I m-ce: Kamil Janeda 2a, II m-ce: Maksymilian Nowak 3c, III m-ce: Kacper Kominiak. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe: eleganckie torby zawierające komplet książek. Pełna lista uczestników tutaj.11 marca w naszej szkole rozpoczął się konkurs Zwyczaje i nadzwyczajne kobiety w historii XX- wiecznej Polski" II edycja. W tym dniu odbyły się eliminacje oraz rozstrzygnięcie konkursu fotoplastikon oraz wokalnego Patefon. Młodzież uczestniczyła w quizie nt. wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie oraz w spotkaniach z panią Marzeną Kocurek Kobiety w filmie oraz z panią Inez Baturo - fotografikiem oraz wydawcą.

12 marca odbyło się spotkanie z panem Stanisławem Janickim "Najsłynniejsze aktorki polskiego kina międzywojennego oraz spotkanie z panią Bożeną Chorąży archeologiem i kustoszem Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

14 marca odbyło się uroczyste wręczanie nagród oraz spektakl pana Jacka Lisickiego pt.; Powróćmy jak za dawnych lat.

Pan Stanisław Janicki

Spotkanie z Panią Anną Drabczńską

prace plastyczne

prezentacja prac

W Starym Kinie

O godzinie 10:00 odbyło się spotkanie z Panią Anną Drabczyńską - stylistką i projektantką mody. Na zakończenie imprezy organizator Pan Janusz Kaps wręczył konkursowe nagrody:

KONKURS WOKALNY

I miejsce-Dorota Nycz –II Liceum Ogólnokształcące im A. Asnyka w piosence „Ja się boję sama spać”

I miejsce Martyna Pasierbek z Zespołu Szkół im Gałczyńskiego w piosence „Rebeka”

I miejsce Aleksandra Kasperek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w piosence „Miłość Ci wszystko wybaczy”

II miejsce Aleksandra Stekla z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M Chrzanowskiej w piosence „Bombonierka”.

II miejsce Dominika Szendzielarz z I Liceum Ogólnokształcącego im M. Kopernika

III miejsce Jolanta Pietrzak z  Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w piosence „A ja mam nogi”

III miejsce Zespół z Bielskiej Szkoły Rzemiosł w piosence „O mnie się nie martw”

 

KONKURS FOTOPLASTIKON

I miejsce Dominika Jeziorska I Liceum Ogólnokształcące im. M Kopernika

II miejsce Teresa Łacek II Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka

 

Quiz wiedzy o Marii Skłodowskiej Curie

Gimnazjum

I miejsce Anna Nowak z Gimnazjum nr 14

II miejsce Anna Dwornik z Gimnazjum nr 14

III miejsce  Paulina Loranc z Gimnazjum nr 15

Liceum

I miejsce Adam Kucak z Zespołu Szkół Ekonomicznych

II miejsce Magdalena Lemańczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych

III miejsce Daniel Swoboda Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej

 

Konkurs Fotograficzny

I miejsce Olga Baczak

Wyróżnienie Aleksandra Szcząchor z I Liceum im. M. Kopernika

 

 

Konkurs Plastyczny

I miejsce Justyna Parchańska z ZSO  im. A. Krajowej

II miejsce Justyna Mynarska z Gimnazjum nr 6

III miejsce Natalia Nędzka z Zespołu Szkół Ogrodniczych

Angelika Gajda z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej

Wyróżnienie

Kamila Bakalarska z Gimnazjum nr 11

Szymon Chromik z Zespołu Szkół Ogrodniczych

Karolina Trybała z Bielskiej Szkoły Rzemiosł

 Grafika

I miejsce - Szymon Chromik  z Zespołu Szkół Ogrodniczych

II miejsce  -Hanna Siąkała z IV Liceum im. KEN

III miejsce-  Monika Magiera z Gimnazjum nr 4

Wyróżnienie-  Marcin Michalski z Bielskiej Szkoły Przemysłowej

 
Na zdjęciu Maksymilian Nowak orak Klaudia Distel fot. Karolina BartkowskaNa zdjęciu Paweł Justyniak fot. Karolina Bartkowska
galeria

25 i 26 marca odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Przez te dwa dni odwiedziły nas setki gimnazjalistów z Bielska - Białej oraz okolic, m.in. Żywca, Wilkowic, Pisarzowic, Jaworza, Rybarzowic, Dankowic i Mazańcowic.


 

Nasi goście mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w bardzo ciekawych lekcjach przygotowanych przez naszych najlepszych nauczycieli,mogli m.in. posłuchać wykładu o fraktalach, samodzielnie przeprowadzić doświadczenie chemiczne albo wziąć udział w dyskusji na temat zjawisk we współczesnej kulturze.

Można było również wziąć udział w turnieju siatkówki na sali gimnastycznej.


 

Natomiast na auli czekała na wszystkich gości niespodzianka, a zarazem atrakcja popołudnia - spektakl muzyczny przygotowany przez prof. Lisickiego p.t. Powróćmy jak za dawnych lat.., dzięki któremu przenieśliśmy się w złote lata polskiego kabaretu międzywojennego.

26 marca również odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie fotograficznym FOTKA 2014 VI edycja oraz na plakat i prezentację multimedialną z okazji Dnia Ziemi. W konkursie fotograficznym jury w składzie Pani Adriana Tokarczyk Afekt Studio oraz Pan Marcin Pasierbek IBISAL.com design & webtechnika wyróżnili następujące osoby: Katarzynę Jonkisz za zdjęcie pt.Słońce w deszczu ,Dominika Czuża za zdjęcie pt.Pogoda w kratkę oraz Olgę Baczak za cykl zdjęć z kategorii Pogoda w kratkę oraz za zdjęcie pt.Wspólnie przez świat". Gratuluję wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji, dziękuję za wspaniałe, przemyślane prace. Zapraszam wszystkich do następnej edycji w przyszłym roku - organizator konkursu Marzena Śliwa.

galeria prac

 

Pani Beata Wróbel wręczyła nagrody uczestnikom konkursu na prezentację multimedialną oraz na plakat z okazji Dnia Ziemi:


Gimnazjalisto widzimy się we wrześniu!!!

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 04.04.2014-06.04.2014 uczniowie Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Asnyka wzięli udział jako wolontariusze w organizowanej po raz kolejny przez Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany i Śląski Bank Żywności Świątecznej Zbiórce Żywności w supermarkecie Tesco.


W ciągu trzech dni w sklepach biorących udział w tegorocznej akcji zebrano łącznie 2707 kg produktów spożywczych, przeznaczonych na paczki wielkanocne dla najuboższych rodzin.


Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę serdecznie dziękujemy.


25.04.14 pożegnaliśmy trzecioklasistów. Zakończenie przygotowali prof. B. Wróbel i J. Lisicki oraz uczniowie klas 2. Pani dyrektor Barbara Drwal, w obecności społeczności szkolnej i rodziców, rozdała najlepszym uczniom i sportowcom w szkole nagrody książkowe i statuetki. Najlepszą uczennicą w szkole została Marta Konior z klasy 3b - otrzymała medal "Primus Inter Pares." Sądząc po reakcji widowni program na zakończenie bardzo się podobał, a uczucia radości i smutku mieszały się ze sobą. Maturzystom życzymy wspaniałych wyników!

Klasa 3a
wychowawca mgr Jacek Lisicki oraz mgr Eliza Tarnawa-Szwajkosz


Klasa 3b

wychowawca mgr Witold Drwięga

Klasa 3c

wychowawca mgr Robert Michalski oraz mgr Anna Piszcz

Klasa 3d

wychowawca mgr Renata Kudłacik oraz mgr Sylwia Brylska-Tracz

>>galeria>>

W dniu 12 czerwca uczennice klasy 1b LO brały udział w kolejnej edycji Festiwalu Dobrej Energii .
W ramach Festiwalu dziewczyny prowadziły warsztaty dla swoich młodszych kolegów o następującej tematyce:
- KĄCIK FIT - dieta sportowca,
- POZYTYWNA ENERGIA - nauka tańca,
- WYZWÓL SWOJĄ ENERGIĘ - trening piłki siatkowej i ręcznej.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem
a same prowadzące dobrze się bawiły.
Tym samym nasze Liceum kolejny raz pokazało swój potencjał i możliwości oraz sportowe tradycje.
Koordynatorami akcji były:
- Jurasz Marta i Majcherczyk Joanna