Menu
Rok szkolny 2017/2018
Sport w Asnyku
Rok szkolny-poprzednie lata
Pola Nadziei
Elektroniczny dziennik
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty
Erasmus + oraz wymiana
diagnozy edukacyjne


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.

I września 2011 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011 - 2012

W tym roku podczas uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 20011/2012 wspominaliśmy wakacje spędzone w słonecznej Italii. Program "Evviva I'Italia" pól żartem, pół serio młodzież z klas 2d, 3a,3c i 3d przybliżyli nam ciekawe aspekty kultury włoskiej. Akademia podobała się ogromnie naszym gościom:
Pani Jadwidze Utecht - Nolbrzak - Przewodniczącej  Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność;
Pani Gabrieli Skrzypek - przedstawicielce Związku Nauczycielstwa Polskiego;
Pani Dorocie Wiewiórze - przewodniczącej Wyznaniowej Gminy Żydowskiej w Bielsku - Białej;
Pani Gabrieli Haratyk - wiceprzewodniczącej Gminy;
Pani Grażynie Nalepa - prezesce Towarzystwa Przyjaciół II LO im. A. Asnyka
Na zakończenie pani dyr Barbara Drwal ogłosiła rok szkolny 2011/2012 za rozpoczęty.

  

   

  

  

W dniu 23 września w naszej szkole odbył się "Międzynarodowy Dzień Języków Obcych". Nasi koledzy "oprowadzili" nas po Anglii Francji, Moskwie oraz Berlinie. Poznaliśmy ich kulturę, kuchnię, mapę oraz najpiękniejsze zabytki.

  

 

 

Dziękujemy uczniom oraz wszystkim nauczycielom uczących języków obcych w naszej szkole, za pomoc przy przygotowaniach tego dnia.

W dniu 27 września klasa 3c pod naszą szkołą posadziła drzewko - lipę. Roślinkę tą otrzymaliśmy za udział w "Wielkiej zbiórce makulatury".Imprezę tą patronowała  Fundacja ekologiczna ARKA.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy o konieczności i możliwościach działań na rzecz klimatu w środowiskach lokalnych, a także promowanie dobrych praktyk i współpracy samorządów, organizacji i szkół w tym zakresie.

  

W dniach 12 i 13 października nasze klasy poszły do kina na film "1920 Bitwa Warszawska".  Jest to pierwszy, pełnometrażowy  film w Polsce zrealizowany w 3D. Reżyserem jest nominowany do Oscara Jerzy Hoffman, a główne role zagrali wysmienicy polscy aktorzy tacy jak: Natasza Urbańska (Ola Raniecka), Borys Szyc (Jan Krynicki), Daniel Olbrychski (Marszałek Józef Piłsudski), Ewa Wiśniewska (Ada), Jerzy Bończak (Kapitan Kostrzewa)...

"Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan (Borys Szyc), poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego (Adam Ferency), który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji. Historia znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy Jana i Oli, ale całej dwudziestowiecznej Europy. Obok bohaterów fikcyjnych na ekranie pojawiają się także postacie historyczne: marszałek Józef Piłsudski (Daniel Olbrychski), generał Tadeusz Rozwadowski (Marian Dziędziel), pułkownik Wieniawa-Długoszowski (Bogusław Linda), a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin. Reżyserowi udało się odtworzyć atmosferę lat 20. ukazując wielki patriotyzm i heroiczny wysiłek pokolenia naszych przodków." źródło filmweb.pl

W tym roku święto patrona szkoły przypadło na 12 października 2011r roku i zbiegło się z Otrzęsinami klas pierwszych. Okazji do świętowania było, więc wiele. Wszystkie znalazły odzwierciedlenie w przygotowanym programie artystycznym przygotowanym przez mgr Małgorzatę Filuś.
Podczas imprezy oficjalnie witaliśmy w naszej szkole wszystkich Pierwszaków. Tradycyjnie ozpoczęliśmy od przysięgi, nasi koledzy
i koleżanki złożyli uroczyste ślubowanie.

 

Wg Wikipedii otrzęsiny ; to rytualne zjawisko, polegające na nękaniu, znęcaniu oraz upokarzaniu niższych hierarchią osób; czasami jest to warunek wstąpienia do jakiejś nieformalnej grupy lub osiągnięcia progu dojrzałości. Pojęcie to obejmuje zarówno fizyczną przemoc jak i psychiczne poniżanie. Po przejściu przez otrzęsiny dana osoba staje się pełnoprawnym członkiem danej społeczności.Nasi koledzy  przechodzili delikatne testy  "przydatności”, których pozytywny wynik zapewnił im oficjalne  nadanie imienia asnyczanina.

Nic nie zraziło naszych pierwszaków, którzy dzielnie zjadali budyń z pampersów, z uśmiechem wypijali sok cytrynowy i mleczko z miseczek - bez użycia rączek oczywiście.!!!!!
W czasie imprezy orzęsiliśmy Was z pokładów przyzwyczajeń gimnazjalnych i przygotujemy do życia w nowym środowisku :-)

<<galeria>>

Laureatkami XIX Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej” w kategorii wiekowej „licealiści/studenci/dorośli” zostały uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej. I miejsce zajęła Sabina Bielańska z 1d, natomiast II miejsce przypadło Karinie Wojciuch z tej samej klasy (obie przygotowane przez pana Grzegorza Wójtowicza). Na III miejscu znalazła się Agnieszka Mazanowska. Konkurs zorganizowany został przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej. Wyróżnione uczennice, oprócz nagród książkowych, otrzymały również możliwość występu podczas koncertu laureatów na zakończenie XXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Serdecznie gratulujemy!

 

W październiku 2011r. odbyły się eliminacje konkursu "Dziedzictwo Kulturowe - Konkurs wiedzy o Bielsku-Białej;, w  którym brali udział uczniowie LO im. A. Asnyka: Agata Gruszka, Paulina  Zontek i Patryk Konior (przygotowywani przez p. Małgorzatę Filuś ).

 Do finału zakwalifikowały się uczennice:A. Gruszka i P. Zontek. Agata Gruszka zajęła IV miejsce a Paulina Zontek - VII miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Sali Sesyjnej Ratusza. Nagrody osobiście  wręczał Prezydent Bielska-Białej - Jacek Krywult.

 

W dniu 4 listopada, uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z p. Ewą Kozłowską - Sugar, urzędniczką Komisji Europejskiej oraz absolwentki naszego liceum. W ramach unijnego programu "Back to School" przybliżyła nam ideę Uni Europejskiej, podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy w instytucjach orza zapoznała z możliwościami przyszłej kariery zawodowej.

 

 

W dniach od 17 pażdziernika do 14 listopada w naszej szkole została zorganizowana "Wielka zbiórka zabawek" - nowych i używanych oarz materiałów papiernicznych, które zostaną przeznaczone dzieciom znajdującym się w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Jestesmy bardzo Wam wdzięczni, poniewaz udało nam się uzbierać ogromną ilość zabawek (252 pluszaki, 1 pacynka, 3 torebeczki, 30 lalek,2 skakanki, 2 domina, 6 zabaw typu puzzle,karty, 16 autek, ok 80 innych zabawek, klocki lego, 2 piłki, kredki, plastelina, papiery samoprzylepne, 12 książek, notesiki). Zabawki odebrał pan Clown z Fundacji DR Clown w Bielsku-Białej. Zapewnił nas, że wszytkie maskotki i zabawki będą niosły radość i szczęście dzieciom w szpitalu i na balach dla dzieci niepełnosprawnych.  

6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi aniołkami. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcje oraz nauczycieli. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery, a aniołki odleciały razem z nim. Wśród uczniów panowało zdziwienie że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

W dniu 13 grudnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką mgr Beaty Wróbel zorganizowali w szkole podstawowej nr 17 "Mikołaja". Były słodycze, owoce i napoje oraz upominki rzeczowe. Mikołaj z ich rozdaniem miał wiele pracy, ale dzieci odwdzięczyły się Mu pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wyrecytowanymi wierszami.

W dniu 22 grudnia pod opieką mgr Małgorzaty Klimot w naszej szkole zostały wystawione Jasełka.

 

 

gal