Menu
Rok szkolny 2017/2018
Sport w Asnyku
Rok szkolny-poprzednie lata
Pola Nadziei
Elektroniczny dziennik
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty
Erasmus + oraz wymiana
diagnozy edukacyjne


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.

ROK SZKOLNY 2010 - 2011 ROZPOCZĘTY!!!!

Pierwszego września, punktualnie o godzinie dziewiątej rano rozpoczęła się uroczysta akademia inaugurująca w naszym liceum rok szkolny 2010/2011.


 

Wzruszający spektakl  przygotowany został przez profesorów: Janusza Kapsa, Sylwię Brylską, Ewę Willman oraz Roberta Michalskiego, a wystąpili w nim najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły.
Kilka słów do zebranych skierowała pani dyrektor Barbara Drwal, która przede wszystkim ciepło przywitała bardzo przejętych i chyba trochę wystraszonych pierwszoklasistów. A po spotkaniach ze swoimi wychowawcami, zapoznaniu się z planem lekcji pozostało już tylko oczekiwanie na pierwszy dzwonek, pierwszą lekcję i kolejne.

I tak codziennie aż do… 22 czerwca.

  PIKNIK PROZDROWOTNY "BĄDŹ ZDRÓW"

12 września na terenach zielonych naszej szkoły odbył się kolejny piknik prozdrowotny „Bądź zdrów”. Jak co roku został on zorganizowany przy współpracy z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” oraz Osiedlowym Centrum Kultury „Best”. Ze strony naszego liceum organizacją zajęła się pani mgr Beata Wróbel – opiekun szkolnego koła PCK oraz wolontariatu.

Podczas pikniku można było posłuchać m.in. folklorystycznego zespołu „Dudoski”, jak również uczennic Gimnazjum nr 2, które do występu przygotowała pani mgr Ewa Willman.
Część prozdrowotna pikniku to m.in. pokazy ratownictwa medycznego oraz porady lekarzy specjalistów – dermatologa, kardiologa, którzy spotykali się z mieszkańcami osiedla w specjalnie do tego przygotowanych namiotach.  

   

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

27 września uczniowie naszego liceum przygotowali akademię z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Za organizację uroczystości odpowiedzialna była pani mgr Agata Golińska, której dzielnie pomagali inni nauczyciele „językowcy” – pani mgr Lidia Boba, pani mgr Joanna Zaremba, pani mgr Iwona Talar oraz pani mgr Iwona Giżycka.


Zadaniem uczniów było przygotowanie krótkiej scenki ze słynnego dramatu Szekspira. Mogliśmy zatem obejrzeć słynną scenę balkonową z „Romea i Julii” w pięciu odsłonach – w językach: rosyjskim, niemieckim, francuskim, włoskim no i oczywiście angielskim.

DZIEŃ PATRONA  

18 października 2010 roku odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość z okazji Święta Patrona, w której udział wzięli uczniowie klas 2a, 2c i 2d.
Podczas akademii uczniowie przybliżyli swoim młodszym kolegom biografię Adama Asnyka, a także zaprezentowali kilka jego utworów.

 

 

Najbardziej wzruszającym momentem spotkania okazało się uroczyste ślubowanie, które złożyli w imieniu klas pierwszych ich przewodniczący.
Pani dyrektor Barbara Drwal po okolicznościowym przemówieniu wręczyła dyplomy oraz nagrody uczniom klas trzecich – Karolowi Maleszce oraz Joannie Świerczek, którzy zdobyli zaszczytne tytuły „Ambasadora kultury” oraz „Społecznika roku”.

 OTRZĘSINY PIERWSZAKÓW

Po części oficjalnej odbyły się Otrzęsiny Pierwszaków. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w niezwykle emocjonującym konkursie, zawody polegały m.in. na… jak najszybszym wypiciu ulubionego napoju wszystkich „kotów” -  mleczka z małej miseczki…
Rywalizacja nie ominęła nawet wychowawców. Konkurs tańca wygrała wychowawczyni klasy Id – pani mgr Iwona Giżycka, ale podobno jury w swym werdykcie nie było jednomyślne.
Po rzetelnym i niezwykle skrupulatnym podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najwięcej ich zdobyła klasa Ic, uzyskując tym samym tytuł Zwycięzcy.
Za całość uroczystości odpowiedzialna była pani mgr Eliza Tarnawa-Szwajkosz, której dzielnie pomagał pan mgr Arkadiusz Pałka.


   Światowy Tydzień Oszczędzania 2010 w II Liceum Adama Asnyka w Bielsku-Białej. Przygotował Szkolny Klub IMPULS oraz SU

  Od 25 października 2010r w naszej szkole odbywa się Światowy Dzień Oszczędzania.

W ciągu dwóch ostatnich dni nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami ING Banku Śląskiego. Temat spotkań  dotyczy oszczędzania, inwestowania, lokat bankowych.

Konsultant bankowy-Rafał Winiarczuk w oparciu o prezentacje multimedialną przybliża uczniom klas pierwszych, drugich, i trzecich jak łatwo i bezpiecznie zaoszczędzić pieniądze za pomocą różnych produktów bankowych (lokat, funduszy a także giełdy). Uczniom naszej szkoły przekazywane są informacje z warunkami założenia bezpłatnych kont bankowych.

Na każdym spotkaniu dla uczniów przygotowane są pytania konkursowe.

Uczniowie za prawidłowe odpowiedzi na pytania o produkty bankowe i formy oszczędzania otrzymują gadżety, przygotowane przez ING bank.

W drugim dniu (tj. 26 październik) w głównym holu szkoły powstało stoisko przygotowane przez przedstawicieli tego banku.

 

 W celu promowania imprezy, w szkole rozwieszono liczne plakaty oraz ogłoszono konkurs na krótki reportaż. Uczestnicy konkursu powinni nawiązać w swoich pracach do ,,haseł z tegorocznej edycji promujących ideę oszczędzania''. 

Sądzimy, że impreza ma wymiar edukacyjny oraz integracyjny, a za pomocą technologii możemy zapoznać się z interesującymi usługami, jakie oferuje nam w/w bank.

W dniach 15-21 listopada 2010 roku, po raz trzeci w Polsce, zorganizowany zostanie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 78 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.  >>więcej>>W dniach 15 i 16 grudnia klasa II b wybrała sie na naukowo-turystyczną wycieczkę do Krakowa.  Ku wielkiej radości wszystkich uczestników pojechaliśmy tam pociągiem. W cenie biletu PKP
zafundowała nam dwugodzinny postój w Kalwarii Zebrzydowskiej...
Potem było już tylko lepiej - jak się później okazało, nasz pociąg nie dojeżdżał do Krakowa Głównego tylko do Krakowa Płaszowa.

 

 

Ale w końcu dotarliśmy. Na początku zakwaterowanie w hotelu, a potem zwiedzanie: Kościół Franiszkanów, wspólne zdjęcia pod "oknem papieskim" na ul. Franciszkańskiej 3. Uniwersytet Jagielloński, wspólny spacer po Rynku, a wieczorem spektakl w Teatrze im. Słowackiego.

  

A później najważniejsza cząść wycieczki, czyli "Noc w hotelu".
Drugiego dnia, po smacznie przespanej nocy przyszedł czas na zwiedzanie Katedry na Wawelu, Zamku Królewskiego oraz Muzeum Narodowego.
Bardzo, bardzo zmęczeni wróciliśmy do Bielska pociągiem, z przesiadką w Oświęcimiu i Czechowicach Dziedzicach.

 

    

14 stycznia 2011 roku,  jak co roku w sali Redutowej Pod Orłem odbyła,się studniówka II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka.
Punktualnie o godzinie 20 ten pierwszy, najważniejszy w życiu bal klasy trzecie rozpoczęły od zatańczenia przepięknego poloneza. Potem był czas na uroczyste przemówienie Pani Dyrektor, wspólny toast i oficjalne rozpoczęcie studniówki 2011!

Pierwszy walc a potem zabawa do białego rana, a w międzyczasie kolacja i nieoficjalne wybory najpiękniejszej sukni wieczoru, dedykacje i podziękowania dla ukochanych wychowawców.

  

  

  

 


PREZENTUJEMY ZDJĘCIA Z CUDOWNEJ WYPRAWY NA LITWĘ, BIAŁORUŚ ORAZ DO ROSJI, KTÓRA BYŁA GŁÓWNĄ NAGRODĄ W KONKURSIE HISTORYCZNYM ZORGANIZOWANYM PRZEZ IPN. JUŻ NIEDŁUGO NA NASZEJ STRONIE BĘDZIECIE MOGLI PRZECZYTAĆ WYWIAD ZE ZWYCIĘŻCZYNIAMI KONKURSU.

 

 


ZAPRASZAMY.

 Wyniki konkursu na prezentację multimedialną pt. ''Opowiem Ci niezwykłą historię..''Organizator Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.
W kategorii szkół średnich
I miejsce Maja Handerska    klasa 1b(O Anastazji Romanow wyznam całą prawdę).
II miejsce Dawid Polak         klasa 1c(Bieszczadzka legenda Biesy i Czady).
III miejsce Mieszko Dziubek klasa 1b(Koncert zespołu Limp Bizkit).
opiekunowie
mgr Robert Michalski, mgr Magdalena Stajewska

W dniu 31.03.2011 klasy III pod opieką pana mgr Roberta Michalskiego wzięły udział w Dniu Przedsiębiorczości. Jest to impreza, w której co roku bierze nasza szkoła udział.

Oto galeria zdjęć:

  

  

 

W konkursie "Wykorzystanie narzędzi informatyki w praktyce" organizowanym przez Wyższą Szkołę Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wygrały nasze koleżanki III miejsce - Roksana Chełmecka oraz IV miejsce - Joanna Kristek. Opikunem był pan mgr Robert Michalski.

Głównym przesłaniem konkursu  było zwiększenie zainteresowania zagadnieniami informatyki oraz rozwój wśród uczniów szkół średnich umiejętności wykorzystania narzędzi informatyki w rozwiązywaniu praktycznych problemów. Zadaniem dla uczniów było opracowanie interaktywnej strony internetowej lub mobilnej prezentacji multimedialnej, prezentującej rozwiązanie wybranego problemu przy użyciu narzędzi informatyki.

    

 

V Ogólnopolski Konkurs Historyczny na ,,Apel Poległych” :

Dnia 18.05.2011r Komisja w składzie :

  1. Przewodniczący – dr Przemysław Dyrlaga
  2. Członek Komisji – mgr Jadwiga Klimonda
  3. Członek Komisji – mgr Marek Falkowski
  4. Sekretarz – mgr Agnieszka Klimonda

Przyznała:

W Kategorii I Apel Poległych

I miejsce egzekwo zajęły:

·        Alicja Kawala z  Zespołu Szkół - Gimnazjum nr 2 im. C.K. Norwida ul. Jakubowskiego 12   32 – 700 Bochnia, opiekun pracy - Marta Kukułka naucz. historii.

·        Karolina Witos i Joanna Świniarska z Gimnazjum Publicznego nr 3 Juszczyna 275, 34-382 Bystra, opiekun pracy - Monika Dyrlaga -nauczyciel j. polskiego.

II miejsce zajęła: Urbaś Regina z ZSME ul. Komisji Edukacji Narodowej 3, 34-300 Żywiec, 

            opiekun pracy - Lucjan Sawicki – nauczyciel historii.

III miejsce zajęła: Paulina Szlachetko z Gim. nr 2 im. C.K. Norwida ul. T. Jakubowskiego12 

            32 – 700 Bochnia, opiekun pracy - Małgorzata Buszko naucz. historii.

W Kategorii II Patriotyczny Montaż Poetycki:

I  miejsce zajęły:

  • Paulina Stanek i Joanna Machalica z II LO im. Asnyka  ul. Jutrzenki 13  43 – 300 Bielsko – Biała  opiekun pracy – Robert Michalski  nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

II miejsce zajęli: Mateusz Pogoda i Dominika Moczek z II LO im. Asnyka  ul. Jutrzenki 13  

          43 – 300 Bielsko – Biała  opiekun pracy - Janusz Kaps – nauczyciel historii.

III miejsce zajęli:

  • Dominika Gawlas z II LO im. Asnyka  ul. Jutrzenki 13  43 – 300 Bielsko – Biała  opiekuni pracy – Robert Michalski i Janusz Kaps
  • Gabriela Sacha z Społecznego Gimnazjum im. Ks. Prof. J. Tischnera nr 8 ul. Stanisława ze Skalbmierza 7   31 – 436  Kraków, opiekun pracy Anna Kamińska nauczyciel j. polskiego.
  • Sandra Kowalska z II LO im. Asnyka  ul. Jutrzenki 13  43 – 300 Bielsko – Biała, opiekun pracy - Aleksandra Waleriś  nauczyciel j. polskiego.

GRATULUJEMY !!!

W dniu 7 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Mistrzostwa pierwszej pomocy odbywają się w obecnej formule od 16 lat. Startują w nich zespoły złożone z 5 osób (w tym Kapitan Zespołu). Przez część edycji Mistrzostw zespoły składały się z 4 osób.

Obecnie Mistrzostwa rozgrywane są według regulaminu zatwierdzonego Uchwałą Zarządu Głównego PCK w marcu 2008 roku. Poprzednie Mistrzostwa, od lat 80 tych do początku lat 90 tych, odbywały się pod nazwą: Eliminacje drużyn medyczno - sanitarnych.

Długa tradycja organizowania rozgrywek oraz duża liczba młodzieży biorąca w niej udział powoduje, że Mistrzostwa stały się jedną z głównych metod promowania nauczania pierwszej pomocy w społeczeństwie. Na wszystkich etapach do organizacji mistrzostw włączają się instytucje samorządowe i państwowe, dzięki czemu rozgrywki nabierają prestiżu oraz znaczenia w społecznościach lokalnych.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Startują w nich pięcioosobowe zespoły, które w trakcie mistrzostw udzielają pierwszej pomocy na stacjach - specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw wypadkach i innych zdarzeniach. Na stacjach przygotowywane są charakteryzacje przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Młodzież w czasie roku szkolnego stale przygotowuje się do startu w mistrzostwach. W tym celu prowadzone są ćwiczenia, szkolenia itd. W szkołach oraz na zajęciach pozaszkolnych.

w roku szkolnym 2010 - 11 nasi uczniowie pod opieką pana mgr Roberta Michalskiego wzięli udział w projekcie "Szkoła z gallopem" promującym ideę kontynuacji nauki na studiach wyższych na terenie Górnego Śląska. 

Celem projektu było wskazanie młodym ludziom, jak ważne jest dalsze kształcenie poprzez podejmowanie studiów oraz budowanie w nich potrzeby kontynuacji nauki - dzięki ciekawej formie zetknięcia się ze środowiskiem akademickim. W ramach projektu nauczyciele akademiccy oraz absolwenci z Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, odwiedzali zainteresowane projektem szkoły, odbywając jednodniowe spotkania z uczniami. Podczas spotkań wykładowcy przeprowadzali „Ciekawą lekcję”, odpowiadali na pytania uczniów, zaprezentowali także nowoczesne kanały komunikacji między uczelnią a studentami.

 

                         

 

Oto tabla naszych absolwentów Apel dla poległych"

 

 

 

Uczniowie II LO im. A.Asnyka w Bielsku –Białej:

Marcin Bukała, Łukasz Jóźwiak, Marcin Bębenek, Łukasz Markiel, Mateusz Markiel, Agata Honkisz, Dominika Kacperek,Dominik Nawrocki

 

Zaproszenie na uroczyste podsumowanie Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się

8 czerwca 2011 godz. 12.oo  w sali audiowizualnej Pałacu Młodzieży

 Laureatom gratulujemy i  zapraszamy na uroczystość!