Menu
Rok szkolny 2017/2018
Sport w Asnyku
Rok szkolny-poprzednie lata
Pola Nadziei
Elektroniczny dziennik
Oferty parcy sezonowej
Wspieramy akcje charytatywne
Kurs pierwszej pomocy
Akademia Językowa BOSTON
Reforma Oświaty
Erasmus + oraz wymiana


Poleć nas!
Możecie Państwo polecić naszą stronę swoim znajomym. Wystarczy wpisać poniżej ich adres email.

 

21 lutego w Katowicach w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się inauguracja w ustanowionym przez UNESCO Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich grup wiekowych, ale na pierwszy ogień pójdzie młodzież. W Katowicach spotkają się licealiści ze szkół, które mają za patronów wielkich poetów i pisarz. Naszą szkołę będzie reprezentować Kacper Miodoński -zeszłoroczny finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Ania Wawrzacz.

Młodzież będzie pisać dyktando opracowane przez prof. Andrzeja Markowskiego, przewodniczącego RJP. O swojej odwzajemnionej miłości do języka polskiego opowie Wojciech Kuczok, laureat Nike i Paszportu "Polityki". Śląski fotografik Zbigniew Sawicz specjalnie na inaugurację akcji przygotował projekt fotograficzny "Uroda polszczyzny".

Patronat nad akcją objęli wicemarszałek Krystyna Bochenek, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk i minister edukacji Katarzyna Hall.

  

*****************************************************************************************************************

W niedzielę 15 lutego 2009 w Domu Kultury w Hałcnowie młodzież naszego liceum wystawiła przedstawienie „Śniadanie na trawie”. Spektakl dwukrotnie został zaprezentowany w Teatrze Polskim z okazji stulecia istnienia szkoły. Tym razem cel przedstawienia był równie wyjątkowy, a mianowicie dochód ze spektaklu został przeznaczony na leczenie chorego Kacperka, który czternaście miesięcy temu urodził się ze złożoną wadą serca, zaburzeniem ośrodkowej koordynacji ruchowej, małogłowiem oraz wadą rozwojową ośrodkowego układu nerwowego. Rodzice gromadzą pieniądze na rehabilitację, mającą na celu wspomaganie prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Dzięki mobilizacji uczniów z klas 1a, 1b, 2a, 3a i 3b oraz hojności osób przybyłych na przedstawienie udało się zebrać kwotę 1103zł, która została przekazana rodzicom chłopca. Organizatorem tego wydarzenia była parafia Nawiedzenia NMP w Hałcnowie. Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła mogła w jakiś sposób włączyć się w pomoc Kacperkowi i przyczynić się do tego, że być może kiedyś zostanie on uczniem naszej szkoły.

 

*****************************************************************************************************************

 W piątek tj. 25 kwietnia 2009 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla trzecich klas. Pożegnanie absolwentów dostarczyło wiele wzruszeń - zarówno tym, którzy opuszczali mury naszej szkoły, ich rodzicom, jak i młodszym uczniom i nauczycielom. Dumni byliśmy z ich osiągnięć - uczennicą z najwyższą średnią ocen 5,24  z zachowaniem wzorowym okazała się Ania Kobiela, która otrzymała medal Primus Inter Pares (tylko dla najlepszego absolwenta szkoły). W roku szkolnym 2006 - 2007 Ania  została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnieni zostali również:

z klasy 3a:  Nikola Orawczak , Monika Pysz, Karolina Borowiec, Anna Wrzosek, Michał Mańka, Dominik Orszulik, Aneta Krol, Kacper Miodoński (Laureat Olimpiada Literatury i Języka Polskiego), Justyna Satchura, Klaudia Grabowska, Klaudia Gorczewska

z klasy 3b: Magdalena Pasierbek, Karolina Wieczorek, Ewa Janica, Robert Bryczek, Andrzej Klinowski, Marcin Gardas, Krzysztof Gardas,Wojciech Przybyła,

z klasy 3c: Silvan Patalong

z klasy 3d: Beata Miklar, Wojciech Dziadkiewicz, Krzysztof Stafin, Klaudia Wilusz, Natalia Myślińska, Daria Ryś, Agata  Kaczmarska, Maciej Skorek, Michał Janica, Paulina Wach

Atmosferę zadumy i powagi rozładowała druga część przygotowana przez uczniów klas 2a i 2c pod opieką mgr Elizy Tarnawy-Szwajkosz oraz mgr Katarzyny Juraszek - Wiewióry. W tej częsci trzecioklasiści otrzymywali "Adaski" w kategoriach:

 • "Szekspir" - Kacper Miodoński
 • "Jaśko Wędrowniczek" - Dawid Polak
 • "Janko Muzykant" - Michał Mańka
 • "Złoty Słowik" - Marta Gawęda
 • "Przyszły Obiecujący Polityk" - Dominik Orszulik
 • "Sportsman" - Grzegorz Przygoda
 • "Sportswoman" - Magdalena Pasierbek
 • "Einstein" - Karolina Wieczorek
 • "Macho" - Robert Lindert
 • "Sprcjalista Od Tablicy Mendelejewa" - Krzysztof Satfin
 • "Czarodziej" - Andrzej Basiewicz
 • "Sympatikos" -Aleksandra Kot
 • "Pechowiec" - Wojciech Przybyła

GRATULUJEMY!!! 

Salwy śmiechu i gorące brawa świadczyły o tym, jak bardzo podobała się ta część artystyczna!

   

   

    

  

   

>>zobacz nasze pożegnanie>>

*****************************************************************************************************************

W dniu 28 kwietnia w czasie trwania Dni Otwartych naszej szkoły odbyło się uroczyste roztrzygnięcie konkursu fotograficznego "Fotka 2009". W konkursie, którego pomysłodawcami są pani profesor Marzena Śliwa oraz Sebastian Nogaś z klasy I d, wzięło udział ponad 60 osób. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano aż 310 prac. Wszystkie nadesłane fotografie olśniły jurorów czyli p. Tomasza Tomanka, Pawła Modrzejewskiego oraz Andrzeja Kępysa, wysoką jakością i artyzmem wykonania.

    

Poprzez fotografię ocalamy od zapomnienia piękne, ulotne chwile, niosące ze sobą emocje, o których chcemy pamiętać i które chcemy wspominać

   

Współcześnie fotografia staje się coraz bardziej popularna, coraz więcej osób dostrzega jej wartość, ale też coraz więcej ludzi bawi się fotografowaniem, czerpie przyjemność z samego procesu uwieczniania pięknych chwil.

  

Amatorska zabawa często przeradza się w prawdziwą pasję, a ta sprawia, że wybieramy potem często zawód związany z tą jakże cenną umiejętnością zatrzymywania – w sensie metaforycznym oczywiście – mijających chwil…

   

 W kategorii "Zwiarezęta wokół nas" I miejsce zajął Sebastian Nogaś

  

"Fotografowanie - podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów - nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia, to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia.” - Henri Cartier-Bresson

 W kategorii "Gra świateł" I miejsce zajęła Barbara Marek

 

"Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia.” - Henryk Latoś

  W kategorii "Cztery pory roku czyli do wyboru do koloru" I miejsce zajęła Kamila z Gimnazjum nr 2

Nagrodę wyróżnienia za sesję zdjęciową w kategorii "Gra świateł" otrzymała Paulina Czana

  

GRATULUJEMY!!!

ZAPRASZAMY NA PRZYSZŁY ROK NA KONKURS "FOTKA 2010" !!!

*****************************************************************************************************************

W dniu 26 kwietnia odbyła się  69 rocznica zbrodni katyńskiej. Dzień ten rozpoczęto od uroczystej mszy w kościele Opatrzności Bożej w Białej  w intencji pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje oficerów Wojska Polskiego, policji i straży granicznej. Mszę celebrował ks. prałat Jan Sopicki, a udział  wzięli członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939r.", prezydent Jacek Krywult, przewodniczący RM Jarosław Klimaszewski, przedstawiciele wojska i policji oraz mieszkańcy miasta. Naszą szkołę reprezentowali Środa Michał 2C, Świeboda Wioletta 2D, Baścik Justyna 2D, którzy nieśli nasz Sztandar.

   

W imieniu młodzieży przemawiał nasz tegoroczny absolwent, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Dominik Orszulik.

   

*****************************************************************************************************************

Teatralia 2009

Międzynarodowy Dzień Teatru – spektakl

Każdego roku w Naszej Szkole w związku z Międzynarodowym Dniem Teatru organizujemy Teatralia. Tegoroczne uroczystości pod opieką Pani prof. Aleksandry Wareliś przygotowali członkowie Kółka literackiego.

Uczestnicy zajęc przygotowali trzy jednoaktówki autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: „Laurę, Filona i dobrze poinformowanego faceta”, „Gdyby Adam był Polakiem” oraz „Zaręczyny Gżegżółki”. Spektakle dodatkowo urozmaicone zostały piosenkami w wykonaniu naszych młodych, ale jakże aktorów.

A na zdjęciach zobaczycie nas, czyli: Magdę Datę, Agnieszkę Pękalę, Renatę Olearczyk i Marka Justyniana z klasy I b, Agnieszkę Jałowiczor i Karola Maleszkę z klasy I c, Łukasza Skoczylasa z klasy II a oraz urocze prowadzące – Sarę Farugę, Anię Starz i Małgosię Wrzeszcz z klasy II c.

  

  

*****************************************************************************************************************

III Ogólnopolski Konkurs Historyczny

na ,,Apel Poległych" został rozstrzygnięty !!!

 

 II miejsce zdobył Michał Dudkowski  z II LO im. Adama Asnyka przygotowywany przez prof. Roberta Michalskiego (nauczyciela PO) oraz prof. Janusza Kapsa (nauczyciela historii).

   

Organizatorem konkursu jest I Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Dzieci Serc” Hufiec Żywiec. Konkurs na Apel Poległych jest hołdem złożonym Wielkim Polakom, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny lub poza jej granicami, walcząc w obronie słusznej sprawy.

Celem Konkursu jest kształtowanie świadomości i patriotycznych postaw młodego pokolenia przez upowszechnianie wiedzy o historii Narodu Polskiego na przestrzeni dziejów oraz odnajdywanie ludzi, którzy w imię miłości oddali życie za innych.

*****************************************************************************************************************

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 19 czerwca o godzinie 10:45 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008 - 2009. Życzymy wszystkim uczniom wspanialych wakacji :)