„Zwyczajne i niezwyczajne Kobiety w historii Polski”.

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi
oraz szkół ponadpodstawowych

Rok 2018 był dla nas wyjątkowy ze względu na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. My jednak chcielibyśmy tym razem odejść od historii w skali makro na rzecz historii dotyczącej regionu, a dokładniej naszego miasta. Charakter miasta tworzą wyjątkowi ludzie, a przede wszystkim wspaniałe kobiety. Są wśród nich kobiety kultury, aktywistki zajmujące się szeroko pojętą pracą społeczną, są także artystki, sportsmenki, bizneswoman oraz kobiety polityki.W tym roku szkolnym chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w VII już edycji naszego konkursu. Tym razem jednak skupimy się na Bielszczankach, tych z naszej przeszłości, jak
i współczesnych. Zajmiemy się kobietami urodzonymi w naszym mieście , oraz tymi, które związały się na przestrzeni lat z Bielskiem.
Mówiąc „piękne Bielszczanki”, piękno rozumiemy tu bardzo szeroko, 
jest to piękno fizyczne, piękno duszy i piękno intelektu i osobowości. 
Są to kobiety, które czynią nasze życie piękniejszym i pełniejszym. Wracając pamięcią do ubiegłych lat, jesteśmy przekonani, że z tegorocznym tematem trafimy w zainteresowania uczniów. Liczymy zatem na pełen pasji i entuzjazmu udział w konkursie.

Regulamin konkursu <<tutaj>>

Harmonogram imprezy >>tutaj>>