11 listopada

W dniu 11 listopada młodzież naszej szkoły wraz z panem prof. Robertem Michalskim wzięła udział w obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, a następnie przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych, organizacji kombatanckich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów.

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

W piątek 9 listopada uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka  w Bielsku-Białej wraz z katechetami ks. Marcinem Hałasem i Małgorzatą Klinot w związku z obchodzoną 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości udali się pod obelisk upamiętniający to wydarzenie. Obelisk w formie kamienia został odsłonięty i poświęcony przez biskupa Piotra Gregera w niedzielę 4 listopada w parafii św. Józefa na Złotych Łanach, na terenie której znajduje się szkoła. Młodzież złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz oddając hołd tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
Na zakończenie została odmówiona modlitwa za zmarłych.

>>więcej>>

Jubileusz

 W dniu 5 października odbył się Jubileusz 110-lecia „Asnyka”.Rozpoczęła go msza
w kościele pod wezwaniem św. Józefa na osiedlu Złote Łany. Główna część uroczystości, na którą przybyli przedstawiciele władz miasta, władz oświatowych, kurii bielsko-żywieckiej, związków zawodowych, bielskiego środowiska oświatowego oraz liczna i wielopokoleniowa „asnykowa” rodzina miała miejsce w Teatrze Polskim
w Bielsku-Białej. Była część oficjalna z przypomnieniem historii i dokonań szkoły oraz
z licznymi gratulacjami pod jej adresem oraz część artystyczna. Tę ostatnią stanowiło widowisko muzyczne pięknie okraszone tańcem oraz poezją Adama Asnyka w wykonaniu uczniów, absolwentów oraz nauczycieli „Asnyka”. Była to wędrówka przez polską historię od początku XX wieku do czasów współczesnych oparta na muzycznych szlagierach znanych filmów. A na koniec jubileuszu absolwenci II LO im. Adama Asnyka oraz jego dawni i obecnie nauczyciele spotkali się w szkolnym gmachu, gdzie między innymi można było zobaczyć wernisaż uczniowskich prac oraz wystawę poświęconą historii szkoły.

>>więcej>>

fragment tekstu Sławomira Horowskiego.